skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۶ مهر ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۶ مهر ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

خرده‌فروشی آنلاین و تجارت الکترونیکی در ایران پس از آنکه در دوران کرونا با اوج همراه بود، چند سالی است که رشد چندانی را تجربه نکرده است. سهم اندک از اقتصاد ایران و بررسی وضعیت شرکت‌های فعال در این زمینه موضوع تیتر یک شماره ۱۱۶ پیوست است که با تیتر «باشگاه ۴ درصدی‌ها» روی جلد قرار گرفته است.

در پرونده مرتبط با این تیتر، گفت‌وگوهایی با قائم مقام مدیرعامل دیجی‌کالا، مدیران عامل هلدینگ اسنپ سوپرمارکت اسنپ آمده و همچنین گزارش‌هایی در زمینه تجارت الکترونیکی، تجارت اجتماعی و خرده‌فروشی آنلاین نوشته شده است.

در فرم گزارش ماه، به سهم استان‌های مختلف از سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها و پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس درباره جایگاه ساترا پرداخته شده و در بخش ناداستان گفت‌وگو با پوریا عالمی به همراه معرفی استارت‌آپ میاره و شرکت تماشاخونه آمده است.

بخش خدمت و تجارت در ابتدا به درگاه ملی مجوزها و عملکرد آن توجه نشان داده و در ادامه بررسی جایگاه نئوبانک‌ها، امنیت سایبری در ایران و تحول دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش رمز ارز تبلیغات صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران، قانون تعادل در بیت‌کوین و معرفی بلاک‌چین شرکت نفتی شِل گنجانده شده است.

در فرم حقوق فناوری، ابتدا جایگاه کاربر و شهروند در دنیای دیجیتالی شده را بررسی کرده و سپس به قیمت‌گذاری اینترنت از منظر حقوقی پرداخته و در نهایت بخش آخر سلسله مطالب درباره مهندسی معکوس نرم‌افزارها آمده است.

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع «مهاجرت نیروی کار فناوری» در کشورهای مختلف دنیا اختصاص داده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۱۶ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۱۶ ماهنامه پیوست

۵ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو