skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برای افزایش اطمینان به نماد اعتماد الکترونیکی:

سیستم برخط احراز نشانی کسب‌وکارهای اینترنتی راه اندازی شد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و اتصال سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به شرکت ملی پست، سیستم برخط احراز نشانی کسب‌‌وکارهای اینترنتی را مورد بهره‌ برداری قرار داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این سامانه در اجرای تکالیف موضوع ماده ۳۳ قانون تجارت الکترونیکی مبنی بر لزوم احراز نشانی فروشندگان کالا و ارائه ‌دهندگان خدمات در مبادلات اینترنتی اجرایی شده است. این سامانه مزایایی دارد از جمله اینکه احراز نشانی کسب‌وکارهای اینترنتی صرفاً بر اساس اطلاعات پایگاه داده نشانی‌های کشور موجود در سامانه (gnaf.post.ir) صورت می‌گیرد.  احراز نشانی کسب‌ وکارهای اینترنتی به صورت مستقیم از طریق شرکت ملی پست و اطمینان از تحقق آن انجام می‌شود.

 زمان ارسال مرسوله پستی حاوی شناسه احراز نشانی به کمتر از ۲۴ ساعت در اقصی نقاط کشور کاهش پیدا می‌کند. جابه جایی فیزیکی مرسولات پستی از تهران به اقصی نقاط کشور حذف می‌شود. در زمان و هزینه احراز نشانی برای کسب‌وکارهای اینترنتی صرفه‌جویی می‌شود. احراز منظم مکان کسب‌وکارهای اینترنتی امکان‌پذیر می‌شود و ریسک خرید و فروش اینترنتی کاهش پیدا می‌کند.

در این خدمت، شناسه احراز مکان شش ‌رقمی منحصر به فرد تولیدشده توسط سامانه enamad به صورت سیستمی برای شرکت ملی پست ارسال و به صورت برخط بر اساس کد پستی به واحد پستی مربوط در شهرستان مورد نظر ارسال می ‌‌شود. سپس مرسوله پستی در واحد پستی مذکور تولید و ظرف کمتر از یک روز به متقاضی تحویل می‌شود تا از طریق ثبت شناسه در سامانه enamad، نشانی کسب ‌وکار اینترنتی احراز شود. طبق برنامه‌ریزی انجام ‌شده، این فرآیند به صورت منظم طی دوره‌‌های سه ‌ماهه تکرار خواهد شد.

http://pvst.ir/9tx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو