skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کلاب‌ هاوس روی اپراتورهای موبایل مختل شد+ به‌روزرسانی

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۲۰ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

از شب گذشته (۱۹ فرودین)  دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب‌ هاوس از طریق همراه اول امکان پذیر نبود و از نیمه‌های شب نیز (۲۰ فرورین) کاربران ایرانسل امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی بر پایه صوت را ندارند. براساس بررسی‌ها پیوست این شبکه روی اپراتورهای همراه بدون فیلتر شکن باز نمی‌شود. گفته می‌شود دستور فیلتر کلاب هاوس نیز به اپراتورهای همراه ابلاغ شده است. این شبکه از طریق اپراتورهای ثابت فعلا در دسترس است.

به گزارش پیوست، اولین بار فیلتر شدن این شبکه در گروه مصاحبه با رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس توسط کاربران حاضر در این اتاق و همچنین عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی که به ۸ هزار نفر رسیده بود اعلام شد. همان زمان وزیر ارتباطات هم که در همان گروه حاضر بود این موضوع را تکذیب و اعلام کرد اختلال‌ در شبکه همراه اول باعث این اتفاق شده است.

جهرمی اعلام کرده بود که  شبکه در حالت طبیعی خود قرار دارد و اختلال در شبکه اجتماعی کلاب هاوس از ۴ بعدازظهر روز گذشته دیده شده است. جهرمی در این گروه تاکید کرد که اختلال روی این شبکه در حال بررسی است؛ اما گفتن اینکه این شبکه فیلتر است تشویش و تهدید است.

پیگیریهای پیوست از وزارت ارتباطات نیز نشان می‌دهد که کلاب هاوس در مخابرات ایران و همراه اول و ایرانسل از دسترس خارج شده است. یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات گفت که هیچ دستور قضایی رسمی برای فیلتر کلاب‌هاوس دریافت نشده و این اختلال هم عادی به نظر نمی‌رسد. وزارت ارتباطات تاکید می‌کند که در حال بررسی این موضوع است.

همچین هفته گذشته نیز محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در مورد فیلتر  شبکه اجتماعی، کلاب‌هاوس  گفته بود که راجع به فیلترینگ کلاب‌هاوس تصمیم‌گیری نشده است. کلاب هاوس شبکه گفت‌وگو محور بر مبنای صوت در یک ماه اخیر بین کاربران و با عضویت برخی سیاست‌مداران از وزیر امور خارجه گرفته تا وزیر ارتباطات و رئیس بانک مرکزی و برخی از مشاوران و اقتصاد‌‌دان‌های مطرح کشور بسیار داغ شده بود.

*به‌روزرسانی:

اختلال و فیلتر روی شبکه ایرانسل که از نیمه شب گذشته ایجاد شده بود بعد از ظهر امروز رفع شد. همچنین مدیر کل حوزه ریاست مدیرعامل همراه اول هم در شبکه کلاب هاوس اعلام کرد که هیچ حکم یا دستوری مبنی بر فیلتر کلاب هاوس به آنها داده نشده و آنها اختلالی در همراه اول ندارند. با این حال کاربران همچنان در شبکه‌های اجتماعی از دسترسی به کلاب هاوس به کمک فیلترشکن می‌گویند.

http://pvst.ir/9tp
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو