skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

سایه فرنود عضو تحریریه

دادستان کل کشور: برای رفع فیلتر برخی سایت‌ها دستگاه‌ها باید نیازهای خود را اعلام کنند

سایه فرنود
عضو تحریریه

۱۷ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دادستان کل کشور امروز (۱۷ فروردین) در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی کشور در خصوص رفع فیلترینگ برخی  سایت‌ها اعلام کرده است که دستگاه‌های مختلف هر کدام باید نیازهای خود را اعلام کننند. به گفته محمد جعفر منتظری بعد از اعلام این نیاز‌ها دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (کمیته فیلترینگ) اقدامات لازم را انجام خواهد داد. همچنین منتظری گفته است که در مورد فیلتر کلاب هاوس هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش پیوست،  به نظر می‌رسد اشاره منتظری به خبرهای روز گذشته در خصوص رفع فیلتر از یوتیوب برای برخی گروه‌های خاص باشد. روز گذشته (۱۶ فروردین) سجاد بنابی، معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با روزنامه ایران گفته بود که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع برخی از سایت‌ها از جمله یوتیوب برای افرادی چون خبرنگاران، استادان، دانشجویان گرفته است.  البته بنابی تاکید کرده بود که اطلاع‌رسانی در این حوزه برعهده دادستانی کل کشور است.

حالا هم اما دادستانی کل کشور بدون اشاره به رفع فیلتر قطعی از یوتیوب برای برخی گروه‌های خاص، رفع فیلتر در این زمینه را منوط به اعلام نیاز برخی دستگاه‌ها کرده است. همچین منتظری در مورد فیلتر کلاب‌هاوس شبکه اجتماعی که در یک ماه گذشته بین مردم و سیاستمداران بسیار محبوب شده گفته است که هنوز راجع به فیلترینگ کلاب‌هاوس تصمیم‌گیری نشده است.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات در یکی از اتاق‌های کلاب‌هاس در واکنش به فیلتر این شبکه گفته بود که بعید می‌داند برنامه‌ای برای فیلتر این شبکه وجود داشته باشد و تا کنون بحثی در این مورد مطرح نشده است.

http://pvst.ir/9t2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو