skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شبکه 5G‌ مبین‌نت در تهران آغاز به کار کرد

میثم قاسمی تحریریه

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عکس: سیتنا ©عکس: سیتنا

شرکت مبین‌نت امروز (۱۸ اسفند) با ارائه سرویس به خبرگزاری ایرنا و سازمان فاوای شهرداری تهران به صورت رسمی شبکه 5G خود را رونمایی کرد. در مراسم این رونمایی، مدیرعامل مبین‌نت نسبت به چالش‌هایی که پیش روی توسعه 5G در کشور وجود دارد، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پیوست، در مراسم آغاز به کار شبکه 5G مبین‌نت که با حضور وزیر ارتباطات و برخی از معاونان او برگزار شد، حسین طهرانی، مدیرعامل این شرکت سخنانی، دو چالش را پیش روی شرکت خود برای توسعه 5G برشمرد و گفت: «چالش اول، جهش ارزی است و با توجه به این‌که این حوزه وابسته به سرمایه‌گذاری است، اکنون میان درآمدها و هزینه‌ها فاصله‌ای ایجاد شده است و با توجه به فشار اقصادی که به مردم وارد می‌شود، درآمد ما تحت تاثیر قرار می‌گیرد.»

طهرانی چالش دوم در توسعه 5G را حق‌السهم دانست و گفت: «پیش از این و به درستی حق‌السهم اپراتورهای FWA مانند اپراتورهای ثابت، صفر در نظر گرفته شده بود؛ اما اگر ما 5G را توسعه بدهیم از دو سال دیگر، حق‌السهم ما نیز مانند اپراتورهای همراه محاسبه می‌شود که این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی بر توسعه شبکه بگذارد.»

در پاسخ به این نگرانی، وزیر ارتباطات در سخنان خود، این موضوع را قابل بررسی دانست و اعلام کرد مبین‌نت می‌تواند با ارائه طرح تجاری خود به کمیسیون تنظیم مقررات، مشکل را رفع کند.

مدیرعامل مبین‌نت در سخنان خود اعلام کرد این شرکت هم‌اکنون ۴۰۰ هزار مشترک خانگی یا کسب‌وکارهای کوچک و بیش از هزار مشترک تجاری دارد. او گفت که مبین‌نت بالاترین سرانه مصرف اینترنت را در کشور دارد و پس از شرکت مخابرات ایران دومین اپراتور از نظر درآمدهای مربوط به اینترنت سازمانی است.

طهرانی به اعلام این‌که شرکتش هم‌اکنون توانایی ارائه سرویس به مشترکان خانگی را نیز دارد، تاکید کرد به دلیل هزینه‌های بالا برای مشترکان و اختصاص نیافتن فرکانس، فعلا به مشترکان سازمانی این سرویس را عرضه می‌کنند.

در مراسم امروز، ساختمان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و دفتر مرکزی خبرگزاری ایرانا به اینترنت 5G‌ مبین‌نت متصل شدند و همچنین برای تست سرعت، ۴ ویدئو با کیفیت 4K به صورت همزمان به نمایش درآمد.

فعلا سازمان‌ها

حاشیه این مراسم، ناصر مرادی، مدیرکل بازاریابی و فروش سازمانی مبین‌نت درباره برنامه آینده این شرکت برای ارائه خدمت 5G‌ به پیوست گفت: «به نظر نمی‌رسد فعل در مقیاس انبوه نیاز برای ارائه سرویس 5G به عموم مردم وجود داشته باشد و ما می‌توانیم از این فناوری برای بهبود و پشتیبانی شبکه 4G استفاده کنیم و در کنار آن به شرکت‌های بزرگ سرویس بدهیم.»

او افزود: «پهنای باند 100 مگابیت بر ثانیه برای یک مشترک خانگی زمانی نیاز است که سرویس‌هایی مانند بازی‌ها و ویدئوهای آنلاین عرضه شوند و بدون آنها چنین پهنای باندی معنی ندارد که فکر می‌کنم تا دو یا سه سال آینده به آن نقطه می‌رسیم.»

او درباره هزینه‌های سرویس 5G نیز گفت: «تفاوت چندانی در هزینه‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال امروز به ایرنا و فاوای شهرداری سرویس دادیم که تا پیش از این سرویس رادیویی دریافت می‌کردند که تجهیزات آن از تجهیزات 5G گران‌تر است. تنها موضوعی که ممکن است قیمت‌ها را بالا ببرد، نصب آنتن و دکل است که برای آنها هم برنامه‌هایی داریم.»

http://pvst.ir/9p0
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو