skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجلس با اختصاص بودجه برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و توسعه دولت الکترونیکی موافقت کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده، با اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و ایجاد اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات الکترونیکی موافقت کردند. این مضوع در بند «ب» تبصره ۱۸ لایحه بودجه آمده بود که بدون تغییر به تصویب مجلس رسید.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس در بررسی بخش‌های هزینه‌ای بودجه سال آینده، بند «ب» تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه را به تصویب رساندند که براساس آن به شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود با معرفی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور و با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ  ۱۴۰ میلیارد تومان را از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، ایجاد کارور(اپراتور)های ارائه‌کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش‌ها، حمایت از طرح(پروژه)‌های توسعه‌ای اشتغال‌آفرین یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش‌های خصوصی و تعاونی با اولویت شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر به صورت وجوه اداره شده اختصاص دهند.

آیین‌نامه این بند از بودجه با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

بودجه برای پروژه‌های دولت الکترونیکی

نمایندگان همچنین در بند «ج» این تبصره با اختصاص رقم ۵۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت الکترونیکی و توسعه خدمات الکترونیکی موافقت کردند که مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از این رقم به توسعه اینترنت روستایی اختصاص می‌یابد.

در بند «ج» تبصره ۱۸ ماده واحده آمده است که به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود از طریق سازمان توسعه‌ای و شرکت‌های تابعه خود به منظور انجام طرح‌‌های دولت الکترونیکی و توسعه خدمات الکترونیکی اقدام کند.

منابع مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری بخش دولتی تا مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکت‌های تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود. در بند تاکید شده است مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ، با اولویت برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص می‌یابد.

http://pvst.ir/9o5
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو