skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجلس به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها ۲ ماه فرصت داد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۲ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مجلس به سازمان امور مالیاتی دو ماه فرصت داد تا از اینفلوئنسرهای تلگرام و اینستاگرام مالیات دریافت کند.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس در صحن علنی نوبت صبح امروز مجلس (۱۲ اسفندماه) در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال۱۴۰۰، با پیشنهاد نماینده مشهد مبنی بر اینکه سازمان امور مالیاتی باید ظرف دو ماه از اینفلوئنسرها در اینستاگرام و تلگرام مالیات دریافت کند، موافقت کردند.

پیشتر در بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۰، محمدحسین حسینی‌زاده بحرینی، نماینده مشهد پیشنهاد داده بود تا بندی به تبصره ۶ ماده واحد لایحه بودجه اضافه شود تا بر اساس آن  درآمد کاربران   بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه‌های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد شود.

حالا در جلسه صبح امروز (۱۲ اسفندماه) در بخش هزینه‌ای بودجه ۱۴۰۰ محمدحسین حسین زاده بحرینی، نماینده مشهد در پیشنهاد دیگری درخواست کرد تا سازمان امور مالیاتی سازوکاری فراهم کند تا امکان دریافت مالیات از این دسته از کاربران رسانه‌های کاربر محور ظرف ۲ ماه فراهم شود.

بحرینی در در این جلسه درمورد پیشنهاد خود گفت: «یک پیشنهاد در بخش درآمدی با حمایت نمایندگان مصوب مجلس شد. این پیشنهاد این بود که صفحات مجازی که تعداد کاربرانشان بالای ۵۰۰ هزار نفر است و تبلیغات می گیرند، تبلیغات آنها مشمول مالیات باشد.»

محمدحسین بحرینی، نماینده مشهد

به اعتقاد بحرینی این مصوبه جزو مصوبات بسیار خوب مجلس است و یک پایه اخذ مالیاتی جدید ایجاد شده است و اگر دولت در این زمینه به خوبی عمل کند، می‌تواند یک عدالت مالیاتی را ایجاد کند.

او در ادامه اضافه کرد: « نگرانی ما در مجلس این است که دولت این مصوبه را اجرایی نکند به خصوص وقتی که این پیشنهاد مطرح شد، نماینده دولت با آن مخالفت کرد. به همین خاطر در ادامه این پیشنهاد در بخش هزینه‌ای آن پیش‌بینی کردیم تا ظرف دو ماه دستورالعمل اجرایی آن تهیه شود و وزیر اقتصاد آن را ابلاغ کند.»

بحرینی همچنین از نمایندگان درخواست کرد تا حالا که بخش درآمدی این پیشنهاد مورد توجه و قبول مجلس قرار گرفته است، بخش دوم آن که حکم است و باید در مدت دو ماه دستورالعمل اجرایی آن تهیه و ابلاغ شود، هم موافقت کنند تا این مصوبه وارد فاز مدار اجرایی قرار گیرد، او همچنین بیان کرد: «به این صورت در سال ۱۴۰۰ این مصوبه اجرایی می‌شود و از صفحات مجازی پرکاربر از محل درآمد ناشی از تبلیغات آنها مالیات دریافت می‌شود و به این صورت بخشی از خلا مالیاتی را تکمیل می‌کنیم.»

در این بند پیشنهادی که مورد موافقت نمایندگان هم قرار گرفته است، آمده: «درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهند بود. سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه از لازم‌الاجرا شدن این بند دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه‌ای رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات را تهیه و به تأیید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند، سازمان امور مالیاتی مکلف است لیست مودیان مالیاتی و خوداظهاری تهیه شده توسط آنها را تهیه و در سایت سازمان در منظر عموم قرار دهد.»

http://pvst.ir/9nm
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو