skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اسامی پرداخت‌یارانی که به مدل پرداخت‌یاری مهاجرت نکردند از سایت شاپرک حذف شد

تحریریه پیوست

۷ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اسامی بیش از ۳۰ شرکت پرداخت‌یاری از روی سایت شاپرک به دلیل پیاده نکردن کامل مدل پرداخت‌یاری و انتقال پذیرندگانشان به این مدل حذف شد.

به گزارش پیوست، تعداد شرکت‌های پرداخت‌یاری که تفاهم‌نامه پرداخت‌یاری را با شاپرک امضا کرده بودند و اسامی آنها روی سایت قرار گرفته بود به بیش از ۱۲۰ شرکت می‌رسید؛ اما هم‌اکنون این تعداد به ۸۸ شرکت تقلیل یافته است.

شاپرک در جلسه‌ای که اواخر مرداد ماه گذشته با شرکت‌های پرداخت‌یاری برگزار کرد به آنان فرصت داد تا تاریخ ۵ مهرماه ۹۹ مدل کامل پذیرندگی را در زیرمجموعه خود پیاده کنند و پذیرندگان خود را به صورت کامل روی مدل پرداخت‌یاری منتقل کنند، در غیر اینصورت شاپرک در گام اول اقدام به حذف اسامی شرکت‌های پرداخت‌یاری از روی سایت شاپرک خواهد کرد.

حال به نظر می‌رسد با توجه به گذشت ۲ روز از موعد مقرر، شاپرک لیست شرکت‌های پرداخت‌یاری را به روز کرده است و ۳۰ شرکتی که تا کنون موفق به پیاده‌سازی مدل کامل پرداخت‌یاری نشده‌اند را از روی سایت شاپرک حذف کرده است.

محمد رضا عباسی، معاون توسعه ونظارت شاپرک در گفت‌وگو با پیوست در این خصوص گفت: «اکثر شرکت‌های پرداخت‌یاری با شاپرک برای انتقال پذیرندگانشان به مدل کامل پرداخت‌یاری همکاری کردند و برخی دیگر از شرکت‌ها در شرف انتقال کامل پذیرندگانشان روی مدل کامل پرداخت‌یاری هستند. او تاکید کرد: «پرداخت‌یارانی که در شرف انتقال پذیرندگان خود به مدل کامل پرداخت‌یاری هستند و هم‌اکنون اسامی آنان از روی سایت حذف شده‌ است پس از انجام کامل انتقال اسامی‌اشان مجدد روی سایت قرار خواهد گرفت.»

از میان شرکت‌هایی که نام آنها از لیست حذف شده است اسامی پرداخت‌یارهای شناخته شده‌‌ای نیز به چشم می‌خورد. شاپرک در نامه دوم خود در تاریخ ۱۲ شهریور ماه تاکید کرده بود که تاریخ اعلام شده جهت مهاجرت کامل پذیرندگان و تراکنش‌ها به معماری پرداخت‌یاری قابل تمدید نبوده و تبعات یاد شده پس از تاریخ ۵ مهرماه ۹۹ اعمال خواهد شد. منظور از تبعات در نظر گرفته شده حذف اسامی شرکت‌های پرداخت‌یاری در گام اول و پس از آن غیرفعال شدن پایانه‌های خارج از معماری پرداخت یاری و در مراحل بعد موافقتنامه امضا شده آنان باطل می‌شود یا تمدید نخواهد شد.

معاون توسعه ونظارت شاپرک اعلام کرد که بخش عمده‌ای از پذیرندگان پس از اعلام شاپرک به آنان فرایند مهاجرت و انتقال به مدل کامل پرداخت‌یاری را اجرا کرده‌اند از همین رو در این مرحله اسامی شرکت‌هایی که هنوز به صورت کامل پذیرندگانشان را به مدل کامل پرداخت‌یاری منتقل نکرده‌اند حذف شده است.

تعدادی از شرکت‌های پرداخت‌یاری معتقد بودند که مدل فعلی پرداخت‌یاری جوابگوی نیازهای آنان نیست و از طریق این مدل نمی‌توانند خواسته‌های مشتریان خود را برآورده کنند از سویی خلاقیت را از بین می‌برد و نمی‌توانند بسته به نیاز مشتری سرویس تعریف کنند. از سویی تعدادی از شرکت‌های پرداخت‌یاری نیز که پیش از این به مدل کامل پرداخت‌یاری مهاجرت کرده بودند معتقد بودند که ابتدا باید طبق چارچوب پذیرفته شده از سوی همه طرف‌های دخیل در موضوع پرداخت‌یاری عمل کرد و پس از آن به صورت هماهنگ تغییرات لازم در چارچوب را اعمال کرد.

شاپرک نیز در این دوره بارها اعلام کرده است که برای اجرای کامل و بهتر پرداخت‌یاری باید در ابتدا نظمی در مدل پرداخت‌یاری شکل بگیرد و پس از آن بتوان به تدریج و با همکاری خود شرکت‌های پرداخت‌یاری مدل‌های متنوع‌تری را در پرداخت‌یاری اجرا کرد.

http://pvst.ir/8pi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو