skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۲۰ فعال بازی‌ساز تحت حمایت‌های سامانه همگرا قرار گرفتند

تحریریه پیوست

۱۶ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

سامانه  حمایتی «همگرا» بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تا کنون از ۲۰ تیم و شرکت فعال در حوزه بازی‌سازی حمایت کرده است. همچنین بنیاد ملی بازی‌‌های رایانه‌ای اعلام کرده است که ثبت‌نام بازی‌سازان در این سامانه برای دریافت حمایت در سال ۱۳۹۹ نیز آغاز شده است.

«سید محمدعلی سیدحسینی» معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در مورد جزئیات این حمایت‌ها در سال ۹۸ از بازی‌سازان به پیوست گفت: «در سال ۹۸، ۱۲۰تیم و شرکت بازی‌سازی در ساختار همگرا ثبت‌نام کردند. پس از ارزیابی‌ها و بررسی‌ها از این تعداد، ۶۰ تیم و شرکت برای دریافت حمایت انتخاب شدند؛ اما در نهایت از این تعداد هم ۲۰ تیم و شرکت به صورت فعال چندین بار از حمایت‌های همگرا بهره بردند.» او ادامه داد: «حمایت‌های ما براساس فعالیت شرکت‌ها و تیم‌ها است و از طریق همکاران حمایتی، حمایت‌ها را در اختیار تیم‌ها و شرکت‌ها قرار می‌دهیم؛ یعنی حمایتی به صورت مستقیم و مالی صورت نمی‌گیرد. از این طریق هم می‌توانیم فعالیت آنها را نظارت کنیم.»

براساس اظهارات او حمایت‌های ساختار همگرا شامل تامین زیرساخت، تجهیزات، امکانات و محل استقرار شرکت‌ها، تسهیلات مالی و سرمایه‌گذاری، خدمات تست بازی، تبلیغات، بازاریابی و توسعه بازار، تامین آموزش و ارتقای نیروی انسانی، پرداخت درصد تشویقی به ازای فروش بازی‌های موفق، وام‌های کم‌بهره است.

سیدحسینی در مورد اینکه در سال ۹۸ تیم‌ها و شرکت‌ها به چه صورت از این حمایت‌ها بهره بردند، بیان کرد: «تیم‌ها پس از عضویت در سامانه همگرا لیستی از خدمات حمایتی را مشاهده می‌کنند و می‌توانند براساس رتبه‌بندی خود از این حمایت‌ها بهره‌مند شوند. یکی از این حمایت‌ها اعطای وام‌های کم‌بهره است. تاکنون ۲۰ درخواست وام داشتیم.» او در ادامه افزود: «بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای اعطای وام از اعتبار خود به این تیم‌ها کمک می‌کند و گاه برای تکمیل مدارک تیم‌ها معرفی‌نامه به آنها می‌دهیم و حال تیم‌ها در مرحله دریافت وام قرار دارند.» سیدحسینی همچنین تاکید کرد: «یکی دیگر از حمایت‌های همگرا، شرکت در رویدادهای خارجی است. تیم‌ها و شرکت‌ها در پنل خود در ساختار همگرا رویدادی که قصد شرکت در آن دارند را انتخاب می‌کنند و ما در دبیرخانه پس از بررسی، درخواست آنها را تایید می‌کنیم و بخشی از هزینه‌های رویداد، ورودی و رفت و آمد تیم‌ها و شرکت‌ها را می‌پردازیم.»
به گفته سیدحسینی تاکنون ۷ تیم و شرکت در رویدادهای تجاری بین‌المللی شرکت کردند.
او در پاسخ به این سوال که شرکت‌ها و تیم‌های موجود در ساختار همگرا می‌توانند در دوره آینده هم از حمایت‌های همگرا بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: «عملکرد تیم‌ها و شرکت‌هایی که در سال ۹۸ از حمایت‌های همگرا بهره‌مند می‌شدند را در سال ۹۹ دوباره ارزیابی می‌کنیم. این ارزیابی در رتبه‌بندی سال آینده آنها تاثیر دارد و حتی می‌تواند رتبه آنها را ارتقا دهد تا از حمایت‌های بیشتری بهره‌مند شوند.»

http://pvst.ir/7ex

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو