skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

حمایت از ۵۶ بازی‌ساز و ۱۰۲ بازی در نخستین سال فعالیت سامانه همگرا

تحریریه پیوست

۲۲ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

اولین نشست خبری ساختار حمایتی همگرا امروز (۲۲ آبان) در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با حضور حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، و متین ایزدی، معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد. براساس گفته‌های متین ایزدی در نخستین سال فعالیت سامانه همگرا در مجموع ۵۶ تیم و ۱۰۲ بازی حمایت می‌شوند و این تیم‌ها و شرکت‌ها تا ۱۵ روز دیگر می‌توانند از حمایت‌های این سامانه استفاده کنند.
در این نشست حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، درمورد هدف از راه‌اندازی این سامانه گفت: «ما به دنبال شفاف‌سازی و شایسته‌سالاری و تجمیع حمایت‌های بنیاد بودیم. پیش از آن ما از تیم‌ها حمایت‌ می‌کردیم اما نمی‌دانستیم نتیجه این حمایت‌ها چه می‌شود و یکپارچگی نداشت.»
او با اشاره به اینکه همگرا به دنبال همگرایی در حمایت‌ از بازی‌سازان است، بیان کرد: «نهادهای بسیاری وجود دارند که از بازی‌سازان حمایت می‌کنند. اما گاه این حمایت‌ها هم‌پوشانی دارند و یک تیم از چند نهاد حمایت دریافت می‌کند. ما قادر هستیم تا ابزاری در اختیار نهادها قرار دهیم تا وحدت رویه داشته باشند.»
همچنین به گفته کریمی قدوسی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مذاکره با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای تخصیص وام‌های وجوه اداره شده به بازی‌سازان از طریق این سامانه اعلام آمادگی کرده‌اند.
در ادامه متین ایزدی، معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد اینکه چه شرکت‌ها و تیم‌هایی می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند، بیان کرد: «شرکت‌ها و تیم‌هایی که در چهارسال گذشته یک یا دو بازی منتشر شده داشته باشند امکان ثبت‌نام در این سامانه را دارند. بنابراین با توجه به کارهایشان در این سامانه رده‌بندی خواهند شد و با توجه به این رده‌بندی، از حمایت‌های گوناگون بهره‌مند می‌شوند.»
ایزدی در توضیح این حمایت‌ها گفت: « این حمایت‌ها شامل تامین زیرساخت، تجهیزات، امکانات و محل استقرار،تسهیلات مالی و سرمایه‌گذاری، خدمات تست بازی، تبلیغات و بازاریابی و توسعه بازار، تامین آموزش و ارتقای نیروی انسانی، پرداخت درصد تشویقی به ازای فروش بازی‌های موفق، توسعه و تسریع فرایند رشد و ارتقا است.»
به گفته معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌ها این حمایت‌ها از سمت خود بنیاد، همکاران حمایتی و همکاران بین دستگاهی در اختیار بازی‌سازان قرار می‌گیرد و بنیاد ملی با هرکدام از این نهادها مذاکره و قراردادهایی را منعقد کرده است. بازی‌سازان پس از دریافت اعتبار تصمیم می‌گیرند که از کدام خدمات استفاده کنند.
براساس اظهارات ایزدی با پایان  ارزیابی‌ تیم‌های بازی‌‌سازی در این سامانه ظرف چند روز آینده جزئیات امتیازها، نمرات و اعتبارنامه یک ساله بازی‌سازان برای آنها ارسال خواهد شد و آنها یک هفته فرصت دارند تا اعتراض خود در مورد نتیجه را اعلام کنند.

http://pvst.ir/5kg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو