skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

حمایت‌های ساختار همگرا از بازی‌سازان از سال ۹۸ آغاز می‌شود

تحریریه پیوست

۲۷ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای خبر از شروع فعالیت «ساختار همگرا» برای حمایت از ۶۰ تیم و شرکت بازی‌ساز رایانه‌ای از فروردین ۹۸ داد.

همگرا ساختار حمایتی جدید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است که نخستین بار در تیرماه سال جاری در رویداد TGC معرفی شد. در این ساختار بازی‌سازان براساس شاخص‌های مختلف مورد نظر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ارزیابی شده و در رتبه‌های مختلفی قرار می‌گیرند و سپس تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز براساس رتبه‌های خود حمایت دریافت می‌کنند. این حمایت‌ها شامل تامین زیرساخت، تجهیزات، امکانات و محل استقرار،تسهیلات مالی و سرمایه‌گذاری، خدمات تست بازی، تبلیغات و بازاریابی و توسعه بازار، تامین آموزش و ارتقای نیروی انسانی، پرداخت درصد تشویقی به ازای فروش بازی‌های موفق، توسعه و تسریع فرایند رشد و ارتقا است.
این سامانه به صورت رسمی از اواخر مردادماه سال جاری کار خود را آغاز کرد و بازی‌سازان و شرکت‌های بازی‌سازی در پورتال همگرا ثبت‌نام کردند. این سامانه قرار بود از زمستان ۹۷  کار حمایت‌های مالی و زیرساختی از تیم‌ها و شرکت‌های بازی‌ساز را آغاز کند اما در تازه‌ترین اظهارنظر حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای اعلام کرده است که به دلایل تاخیر در تخصص، بودجه‌ شروع حمایت‌ها توسط این ساختار از سال آینده شروع خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای،حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد علت تاخیر در تخصیص حمایت‌ها گفت: « یکی از دلایلی که منجر به تاخیر در آغاز تخصیص حمایت‌ها شد این بود که می‌خواستیم پول کافی برای آغاز کار را ذخیره کرده و کنار بگذاریم تا این ساختار بتواند بدون وقفه و مشکلی در اجرا، کار خود را آغاز کند.»
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از ذخیره یک میلیارد تومان بودجه برای آغاز حمایت‌ها خبر داد و بیان کرد: « برای شروع تخصیص حمایت‌ها یک میلیارد تومان ذخیره کرده‌ایم که از اولین روز کاری فروردین ۹۸ بازی‌سازان می‌توانند منطبق با ساختار همگرا و براساس رتبه‌ای که دارند از حمایت‌های مختلفی برخوردار شوند.»
او در ادامه افزود: «از آنجایی که فرآیند حمایت‌های ساختار همگرا سالانه است، با تاخیری که در آغاز تخصیص حمایت‌ها به وجود آمد؛ نخستین سال حمایتی همگرا از فروردین تا اسفند ۹۸ خواهد بود. بدین ترتیب فرآیند ارزیابی مجدد و ثبت‌نام تیم‌های جدید در همگرا در زمستان ۹۸ انجام می‌شود.»
کریمی با اشاره به این‌که باید سعی کنیم در شرایط اقتصادی فعلی از بخش خصوصی حمایت کنیم تا کم‌ترین ضربه را ببیند، تاکید کرد: «برنامه‌های سال آینده را به‌نحوی تنظیم خواهیم کرد تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنیم. همانطور که در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی نیز هزینه‌های اجرایی را به شدت کاهش داده و هزینه صرفه‌جویی شده را در قالب جایزه به بازی‌سازان برنده دادیم.»

http://pvst.ir/5us

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو