skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرویس اشتراکی آب چه‌گوارا یک استارت‌آپ متفاوت است

در جست‌وجوی یک لقمه آب

۱۶ تیر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

شماره ۶۹

برای بوکمارک این نوشته

روزی را تصویر کنید که در جهان منابع طبیعی چون آب و گاز و نفت به پایان رسیده‌اند و مردم سراسر دنیا برای در اختیار گرفتن ذره‌ای بیشتر از این منابع به جان هم می‌افتند. روزهایی را تصور کنید که چون فیلم «مکس دیوانه (Mad Max)» حاکمی بر آب حکومت کند و او تعیین کند، چه زمان و چه روزهایی می‌توانیم از آب بهره ببریم و هر زمان که اراده کرد آب را بر مردم ببندد. آبی که به راحتی در زندگی امروزی در دسترس ما قرار دارد و همواره تصور می‌کنیم ذخایر آب به خصوص آب آشامیدنی نامحدود است، اما حقیقت چیز دیگری را نشان می‌دهد و به همین خاطر عده‌ای فرضیه‌هایی چون «جنگ بر سر آب» در آینده را دور از ذهن نمی‌دانند. اما هم‌اکنون در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که نسل جوان با تلفیق دو موضوع فناوری و مسئولیت اجتماعی سعی دارند ضمن ایده‌پردازی و راه‌اندازی سرویس‌های گوناگون از ایجاد بحران در مسائل ‌محیط‌زیستی و کمبود آب جلوگیری کنند. پس شاید غافلگیرکننده نباشد اگر جوانانی چون مجید صالحی و وحید شهبازی با هدف ایجاد انقلابی در مصرف آب مردم و با علم بر بحران آب در آینده، در قالب کسب‌وکاری به نام «چه‌گوارا»، تصمیم گرفته‌اند آب معدنی را به صورت منظم به منازل و شرکت‌ها ارسال کنند. این استارت‌آپ زمستان ۹۶ از شتاب‌دهنده آواتک خارج شده‌ است و هم‌اکنون به صورت مستقل به کار خود ادامه می‌دهد. در آخرین ماه بهار به سراغ این استارت‌آپ‌ رفتیم تا دریابیم چگونه چه‌گوارا می‌خواهد در عرصه فرهنگ مصرف آب انقلابی به پا کند.

سرویس اشتراکی آب چه‌گوارا نیروی انسانی: ۷ نفر سال تاسیس: ۱۳۹۵ از خردادماه یک هفته بیشتر نمی‌گذرد که هوا حالی شبیه تابستان دارد، هوا چنان دم کرده که واقعاً نیاز به حرف ‌زدن در مورد آب یک نیاز روانی است...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۹ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۹ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/2qc
بهناز توحیدیعضو تحریریه

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو