skip to Main Content
گلکسی اس ۲۱ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون سابق رئیس سازمان صداوسیما:

متاسفیم که دیر وارد شدیم

برای بوکمارک این نوشته

در یکی از برج‌های شمالی‌ شهر دفتر مجموعه‌‌ای از صداوسیما قرار دارد که حالا چند ماهی است معاون سابق رئیس سازمان صداوسیما بر صندلی مدیریت آن تکیه زده است. فضای دفتر به شیوه کاملاً نوستالژیکی آرایش شده و در بخش‌های مختلف محیط آن می‌توان کتابخانه‌های قدیمی را دید که فیلم‌ها و برنامه‌های ویدئویی «شرکت صوت و تصویر سروش»، که هنوز در قالب سی‌دی هستند، کنار یکدیگر چیده شده‌اند. هرچند در اتاق نورگیر آقای مدیرعامل با وجود یک تلویزیون بزرگ که با کمک فرستنده‌های دیجیتالی در حال پخش HD برنامه‌های صداوسیماست می‌توان ورود تکنولوژی به این دفتر را هم دید. لطف‌الله سیاهکلی در حالی به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شده که چند ماه پیش، بعد از اجرای قانون منع استفاده از بازنشستگان، از سمت خود به عنوان معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس سازمان تازه‌تاسیس تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بازنشسته شد. او که در دهه ۶۰ از دانشگاه صداوسیما در رشته الکترونیک فارغ‌التحصیل شده کارنامه کاری متنوعی در سازمان صداوسیما داشته است. آن‌طور که خودش در گفت‌وگو با پیوست می‌گوید هر نوع شغلی به جز شغل‌های حوزه خدماتی را تجربه کرده و بدون اینکه حامی سیاسی داشته باشد به عنوان فردی که از روستا آمده تا ریاست سازمان صداوسیما هم پیش رفته است. او در مقام معاون سابق فضای مجازی صدا‌وسیما و فردی که اولین تلاش‌های صداوسیما برای ورود به مقررات‌گذاری در فضای مجازی در زمان مدیریت او بر سازمان تنظیم مقررات صوت‌وتصویر فراگیر رقم خورده انحصار در حوزه صوت‌وتصویر فراگیر را حق صداوسیما می‌داند و ورود نهادهایی مانند وزارت ارتباطات و ارشاد به قانون‌گذاری در این زمینه را تخلف آشکار اعلام می‌کند. سیاهکلی در این گفت‌وگو بارها تاکید می‌کند که مشکلات کشور به دلیل نبودن مقررات‌گذاری درست است و آقایانی که از مقررات‌‌گذاری صداوسیما در بخش صوت‌وتصویر فراگیر فضای مجازی انتقاد می‌کنند بهتر است بروند و در حوزه فعالیت خود مدیریت کنند. با سیاهکلی به عنوان یکی از مدیران باسابقه سازمان صداوسیما، مخصوصاً در حوزه فضای مجازی، در مورد مناقشات چند سال اخیر این سازمان با وزارت ارتباطات و ارشاد گفت‌وگو کردیم که می‌خوانید:

اولین تلاش جدی صداو‌سیما برای ورود به حوزه رگولاتوری در فضای مجازی با تشکیل سازمان تنظیم مقررات صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی (اواخر سال ۹۴) دیده شد و اینکه این سازمان بر اساس تفکرات شما شکل گرفته است. ایده پشت...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب باید وارد سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۶ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۶ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/26p

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات
سونیتا سراب‌پورعضو تحریریه

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو