skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

مدیرعامل هلدینگ صبا ایده:

قرارداد صداوسیما برای پخش آنلاین، ترکمانچای است

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۹ دقیقه

شماره ۵۷

برای بوکمارک این نوشته

۲۰ سال پیش یکی از سرگرمی‌های ایرانیان در تعطیلات می‌توانست رفتن به فروشگاه‌هایی باشد که فیلم‌های مختلف را اجاره می‌دادند، فروشگاه‌هایی که آن زمان به ویدئوکلوب مشهور بودند. برای گرفتن فیلم آن هم روی نوارهای ویدئویی حجیم باید کارت شناسایی را تحویل و تعهد می‌دادید که نوار فیلم را کمتر از دو سه روز بازگردانید تا نفر بعدی امکان دریافت آن را داشته باشد. حالا نه از آن نوارهای ویدئویی مستطیل‌شکل بزرگ خبری هست نه آن مغازهای کوچک نزدیک خانه هر یک از ما. حالا با فشار یک دکمه می‌توان به حجم قابل توجهی از فیلم و سریال ایرانی و خارجی به صورت آنلاین دسترسی داشت. بازار پخش نمایش خانگی آن‌طور که شرایط نشان می‌دهد در حال انتقال به سامانه‌های پخش ویدئوی درخواستی (VOD) است. رشد این بازار و کسب درآمد از آن اکنون به نقطه‌ای رسیده که صداوسیمای ملی هم در تلاش برای به دست آوردن سهمی از آن است. تلاشی که به باور بسیاری از مدیران سامانه‌های VOD شرایط کاری را برای آنها سخت و پرابهام کرده است. محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صباایده (آپارات و فیلیمو)، چند سال گذشته بیشترین تنش را با سازمان صداوسیما بر سر توسعه فعالیت‌هایش در فضای آنلاین داشته است. او در گفت‌وگو با پیوست تاکید می‌کند که صداوسیما با توجه به رشد تولید محتوا در فضای آنلاین در پی مطرح کردن درخواست‌های غیرمنطقی است که آینده بازار VOD و UGC را متزلزل و پرریسک می‌کند.

با توجه به بزرگی بیزینس آپارات و در نهایت راه‌اندازی فیلیمو شما می‌خواهید نقشی مانند صدا و سیما در حوزه آنلاین را بر عهده بگیرید؟ نه ما چنین تصمیم و قصدی نداریم. حوزه فعالیت صدا و سیما حوزه فعالیت پخش...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۵۷ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۵۷ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/2ns
سونیتا سراب‌پوردبیر پیوست آنلاین

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو