skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعتراض پلتفرم‌های توزیع آنلاین دارو نتیجه داد

سمانه سمیع تحریریه

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاونت حقوقی ریاست جمهوری طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت آنها را مکلف کرد تا دستورالعمل مربوط به توزیع آنلاین داروها را در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار ثبت کنند. این نامه پس از اعتراض کسب و کارهای توزیع آنلاین دارو به دلیل ثبت نشدن این مقرره در پایگاه قوانین کشور به این دو وزارتخانه زده شده است.

به گزارش پیوست، هفتم خرداد ماه کسب و کارهای اینترنتی توزیع دارو در اظهارنامه‌ای به وزیرارتباطات و وزیربهداشت نسبت به اعلام عمومی نشدن آیین‌نامه توزیع آنلاین دارو و همچنین تعیین نشدن استان‌های منتخب اجرای آزمایشی این آیین‌نامه معترض شدند.در این اظهاریه‌ که از سوی کسب و کارهای توزیع آنلاین دارو به صورت رسمی ثبت شده بود به وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت یک هفته مهلت داده شد تا آیین‌نامه حمل و عرضه دارو از طریق پلتفرم‌ها و کسب و کارهای اینترنتی را به صورت عمومی اعلام کرده و استان‌های منتخب را برای اجرای این آیین‌نامه تعیین کنند.

نامه معاونت حقوقی رئیس جمهور در خصوص ارسال آیین نامه توزیع دارو توسط سکوها

حالا معاونت حقوقی رئیس جمهور هم در نامه‌ای در خصوص ارسال آیین نامه توزیع دارو توسط سکوها اعلام کرد: «دستگاه‌های اجرایی مکلفند هرگونه آیین نامه دستورالعمل یا بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در پایگاه مذکور ثبت کنند و به اطلاع عموم برسانند.»

در ادامه این نامه آمده است: «آیین‌نامه مذکور به قید فوریت در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار درج و نسخه‌ای نیز به این معاونت ارسال شود.»

دستورالعمل حمل و عرضه دارو از طریق پلتفرم‌‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی بعد از زمان زیادی و با فراز و فرودهای فراوان سرانجام ۱۰ اردیبهشت امسال ابلاغ شده بود و طبق این دستورالعمل، پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی از فروش مستقیم دارو منع شدند و هرگونه فروش اینترنتی دارو توسط سکوها و وبگاه‌ها نیز ممنوع اعلام شد.

https://pvst.ir/i47
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو