skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه‌گذاری ۲.۲ میلیارد دلاری مایکروسافت برای توسعه هوش مصنوعی در مالزی

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت مایکروسافت برای توسعه زیرساخت دیجیتال در کشور مالزی ۲.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. بلومبرگ می‌گوید این سرمایه‌گذاری در یک روند چهار ساله به توسعه زیرساخت رایانش ابری و خدمات هوش مصنوعی اختصاص می‌یابد.

به گزارش پیوست، ساتیا نادلا در دیدار اخیر خود از کوالا لامپور از این سرمایه‌گذاری خبر داد. این شرکت همچنین ۲۰۰ هزار نفر در مالزی را در حوزه هوش مصنوعی آموزش می‌دهد و با همکاری دولت این کشور برای تقویت توانمندی‌های امنیت سایبری تلاش می‌کند.

شرکت مایکروسافت به لطف سرمایه‌گذاری در اوپن‌ای‌آی به یکی از پیشتازان هوش مصنوعی جهان بدل شده است و به عنوان ارزشمندترین شرکت فناوری جهان به دنبال رهبری توسعه در این بخش نوپا است. علاوه بر اخباری که از جنوب شرقی آسیا به گوش می‌رسد، این شرکت به تازگی با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری روی یکی از فعالان مهم اماراتی نقش خود در همسایگی ایران را نیز پررنگ‌تر کرد.

مایکروسافت برای جذب کسب‌وکارهای جنوب شرق آسیا با دیگر غول‌های فناوری از جمله الفابت (شرکت مادر گوگل)، آمازون و علی‌بابا رقابت می‌کند. منطقه جنوب شرق آسیا با جمعیت بیش از ۶۵۰ میلیون نفر با سرعت بالایی به سمت دیجیتالی شدن می‌رود. شرکت‌های فناوری برای نفوذ به این بازار حضور خود را در کشور‌هایی مثل مالزی و سنگاپور تقویت کرده‌اند و برای فاصله گرفتن از تنش‌های ژئوپلیتیک پکن و واشنگتن در حال فاصله گرفتن از چین هستند.

نادلا در پایان تور اخیر خود که در آن از سه کشور این منطقه دیدار کرد گفت: «ما به حمایت از تحول هوش مصنوعی مالزی و تضمین سودمندی آن برای تمامی مردم مالزی متعهد هستیم.» او در کوالا لامپور با انور ابراهیم، نخست وزیر مالزی، نیز دیدار کرد و سپس در یک مراسم شرکتی به ملاقات رهبران و توسعه دهندگان تجاری رفت.

این سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری بزرگترین تعهد مایکروسافت در حضور ۳۲ ساله خود در مالزی است و به‌واسطه آن برای پیروزی در بازار آسیا تلاش می‌کند. نادلا همچنین ۷ میلیارد دلار را به ساخت خدمات شرکت از ژاپن تا هند متعهد شده و هوش مصنوعی را موتور محرک رشد خوانده از دولت‌ها خواسته تا سرمایه‌گذاری در این حوزه را افزایش دهند.

استفاده از هوش مصنوعی در منطقه جنوب شرق آسیا همچنان در مراحل اولیه خود است اما شرکت مشاوره Kearney می‌گوید این فناوری می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ حدود یک هزار میلیارد دلار به اقتصاد منطقه کمک کند و سهم احتمالی مالزی حدود ۱۱۵ میلیارد دلار است.

مایکروسافت این هفته اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۵ در مجموع ۲.۵ میلیون نفر را در جنوب شرق آسیا برای هوش مصنوعی آموزش می‌دهد. حدود ۶۸۰ هزار توسعه دهنده در مالزی در سال ۲۰۲۳ از پلتفرم کدنویسی GitHub، از زیرمجموعه‌های مایکروسافت، استفاده کرده‌اند که یک رشد ۲۸ درصدی را نشان می دهد.

نادلا پیش از هم در روند سفر خود از یک سرمایه‌گذاری ۱.۷ میلیارد دلاری در اندونزی و مقدار ناشخصی در تایلند برای توسعه زیرساخت ابری و دیجیتال هوش مصنوعی خبر داده بود. مایکروسافت همچنین حدود یک میلیارد دلار به ساخت یک دیتاسنتر جدید در تایلند اختصاص می‌دهد.

https://pvst.ir/huk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو