skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

علی‌بابا در پی افزایش نفوذ به خاورمیانه

۲۵ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بلومبرگ می‌گوید هلدینگ علی‌بابا برای افزایش نفوذ در کشور‌های خلیج در راستای همکاری با شرکت‌های داخلی عربستان و امارات تلاش می‌کند.

به گزارش پیوست، علی‌بابا می‌گوید همکاری جالبی در عربستان سعودی را نهایی کرده و به دنبال همکاری با شرکت‌های اماراتی است.

مایکل ایوانز، نماینده علی‌بابا، در اجلاس دولت جهانی (WGS) در دبی، در پاسخ به سوالی پیرامون طرح‌های سیاست صنعتی شرکتش، گفت: «یکی از چیزهایی که ما انتخاب کردیم و کمی برای یک شرکت چینی عجیب است، همکاری است. ما در یک بازار بومی همکاری می‌کنیم، این کار را اینجا و در GCC هم انجام داده‌ایم. قرار است در امارت هم انجامش دهیم. به تازگی کار بسیار جالبی در عربستان سعودی را نیز کامل کردیم.»

پس از سال‌ها نگاه تنبیهی دولت چین و اشتباهات استراتژیکی که باعث شد علی‌بابا جایگاه پیشتاز خود در صنعت فناوری چین را از دست بدهد، این شرکت حالا برای بازگشتی دوباره تلاش می‌کند. جک ما، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق در ماه نوامبر از شرکت خواست تا مسیر خود را اصلاح کند.

به گفته ایوانز: «یک همکاری بومی در واقع فرصتی است تا از نزدیک در بحث‌های مربوط به اتفاقات دخیل باشید.»

شرکت‌های حوزه خلیج فارس طی چند سال گذشته روابط خود را با پکن تقویت کرده‌اند و این منطقه نفت‌خیز به دنبال افزایش نفوذ بین‌المللی و تنوع سرمایه‌گذاری است تا اقتصاد خود را از هیردوکربن‌ها دور کند.

سال گذشته امارات و عربستان سعودی از جمله معدود کشور‌هایی بودند که برای پیوستن به گروه بریکس، تلاشی عمدتا به رهبری چین برای توسعه، دعوت شدند.

البته دولت ایالات متحده نیز در سال‌های اخیر به افزایش روابط کشور‌های GCC با چین واکنش نشان داده است. این هفته شرکت هوش مصنوعی G42 امارات اعلام کرد که به حضور در چین پایان داده و پیش از این تمام سرمایه‌گذارای‌های قبلی خود در این کشور را نیز به فروش رسانده‌اند است. این شرکت همچنین به سرمایه‌گذاری در چندین بازار غربی متعهد شده است.

https://pvst.ir/h8k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو