skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت G42 ابوظبی اولین آزمایش خودرو بدون سرنشین در خاورمیانه را آغاز می‌کند

۱۷ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یک شرکت در ابوظبی با پشتوانه شرکت سرمایه‌گذاری مبادله قصد دارد از این ماه آزمایش اولین خدمت راید شیرینگ یا اشتراک‌گذاری خودرو بدون سرنشین خاورمیانه را با هدف توسعه این تکنولوژی در سراسر امارات متحده عربی آغاز کند.

به گزارش پیوست، گروه G42 این آزمایش را با پنج خودرو در جزیره یاس که یکی از مقاصد مشهور تفریحی در پایتخت امارات متحده عربی است آغاز می‌کند. این خودروها با حضور یک مامور در خودرو مسافران را بین ۹ ایستگاه از جمله هتل‌ها و فروشگاه‌ها جابه‌جا می‌کنند.

فاز دوم این آزمایش هم قرار است با تعداد بیشتری خودرو در مکان‌های مختلفی از ابوظبی اجرایی شود. G42 انتظار دارد پس از عمومی شدن این طرح اپلیکیشن آنلاین خود را راه‌اندازی کند و قرار است سخت‌افزار تکنولوژی لازم را خریداری و روی دیگر خودروها نصب کند.

این گروه در ماه مارس برای آزمایش خودروهای خودرو قراردادی را با شیخ محمد بن رشید المکتوم، نخست‌وزیر امارات متحده عربی، به امضا رساند و آزمایش خودروهای خودران خود را تایید کرد.

پیشتر در سال جاری، Cruise LLC، واحد خودرو خودرانی که از سوی شرکت ژنرال موتور پشتیبانی شده و این شرکت در آن سهام عمده را دارد، قراردادی را برای آغاز فعالیت تاکسی‌های خودران در سال ۲۰۲۳ در دوبی امضا کرد. این شرکت طی دو سال آینده تعداد کمی خودرو را مدیریت می‌کند و قرار است تا پایان این دهه چهار هزار خودرو خودران در امارات داشته باشد.

از صنعت انرژی تا درمان

شرکت G42 یک شرکت هوش مصنوعی و محاسبات ابری است که در صنایع مختلف از انرژی تا درمان فعالیت‌ دارد. شیخ طحنون بن زاید ال نهیان، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی و از افراد بانفوذ و برادر ولیعهد ابوظبی، رئیس هیات‌مدیره این شرکت است.

این شرکت در یک سال گذشته مشغول جذب نیرو بوده و حدود ۱۸۰۰ نفر را استخدام کرده است. ماه گذشته این شرکت با ادغام مراکز داده‌اش با اتصالات موافقت کرد. این شرکت اولین شرکت اماراتی بود که پس از عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل دفتری در این کشور باز کرد.

شرکت G42 سال گذشته برای ساخت میلیون‌ها دُز واکسن سینوفارم چین در امارات قراردادی منعقد کرد. این اولین باری بود که تولید دزهای واکسن سینوفارم به خارج از کشور منتقل می‌شد. این شرکت همچنین به آزمایش واکسن سینوفارم نیز کمک کرده است.

جی۴۲ به تازگی طریق بن هندی، مدیرکل سابق اداره سرمایه‌گذاری ابوظبی، را به عنوان رئیس سرمایه‌گذاری خود استخدام کرد. به گفته افراد مطلع، هندی وظیفه تشکیل یک تیم و استخدام مدیران پولی ارشد را از صندوق‌های سرمایه خارجی بر عهده دارد.

منبع: Bloomberg   

https://pvst.ir/bev

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو