skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

با وجود تزریق سرمایه در سال ۲۰۲۳، مشاغل IT شرایط خوبی نداشتند

۱۶ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارشی از وال‌استریت ژورنال به نقل از وزارت کار ایالات متحده می‌گوید در سالی که گذشت بخش تکنولوژی اطلاعات تنها ۷۰۰ فرصت شغلی جدید را تجربه کرده است. این در حالی است که یک سال قبل (۲۰۲۲)، این بخش میزبان ۲۶۷ هزار فرصت شغلی جدید بود. شاغلان IT آمریکا در حالی وضعیت سختی را سپری می‌کنند که هوش مصنوعی سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت این صنعت کشانده است.

به گزارش پیوست، به نظر می‌رسد شرکت‌های IT ایالات متحده سال گذشته را بیشتر به کنترل هزینه‌های اختصاص دادند و از آنجایی که این صنعت، و به طور کلی صنعت تکنولوژی، چندین تعدیل نیروی گسترده را تجربه کرد تنها ۷۰۰ نیروی جدید وارد بخش IT شده‌اند.

این در حالی است که سال ۲۰۲۲ و زمانی که این بخش وارد فاز بهبودی پسا پاندمی شده بود، بسیار از شرکت‌ها به استخدام نیروی کار جدید روی آوردند.

ویکتور جانولیتس، مدیر ارشد اجرایی شرکت مشاوره Janco Associates به وال‌استریت ژورنال می‌گوید بخش امنیت سایبری، هوش مصنوعی و علوم داده در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بیشتر فرصت‌های شغلی جدید را به خود اختصاص دادند و سمت‌های مربوط به مدیریت اپلیکیشن‌های شرکتی و آنهایی که به سیستم منابع انسانی و پرداخت مربوط می‌شوند با نرم‌افزار ابری جایگزین شدند.

ادامه روند خودکارسازی خدمات مشتریان و دیتاسنتر نیز باعث شده تا حتی استخدام جدید در جایگاه‌های رده‌پایین شرکتی هم در سال گذشته کاهش یابد. نرخ درآمد کارکنان رده‌پایین IT در سال گذشته حدود ۲ درصد افزایش یافت و این در حالی است که مدیران ارشد اطلاعات یک رشد ۱۴ درصدی درآمد را تجربه کردند و سمت‌های ارشد بیشترین افزایش درآمد را تجربه کردند.

با این حال در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، بازار کار IT تکان کوچکی خورد و در این دوره به نسبت به سه‌ماهه‌های قبلی وضعیت بهتری را مشاهده کردیم. در این سه ماهه ایالات متحده ۲۱ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی جدید در حوزه IT داشت که نشانگر شروع یک روند رو به رشد برای سال ۲۰۲۴ است.

تیم هربرت، مدیر ارشد تحقیقات در گروه تجاری CompTIA، معتقد است با اینکه در آینده شاهد کاهش فرصت‌های شغلی در بخش ارتباطات خواهیم بود اما همچنان تقاضا در حوزه هوش مصنوعی و رایانش بالا است. به گفته او مشاغل خواستار مهارت‌های هوش مصنوعی و مرتبط آن حدود ۱۱ درصد از پیشنهاد‌های همکاری در ماه‌های اخیر را به خود اختصاص داده‌اند که یعنی کسب‌وکارها می‌خواهند استفاده بیشتری از این تکنولوژی داشته باشند.

 

 

https://pvst.ir/gvi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو