skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینترنت ماهواره‌ای ایران به یاه کلیک رسید

۲۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 مقدمات فعالیت قانونی یاه کلیک برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای، با پذیرش قواعد سرزمینی (Landing Right) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور، در کشور فراهم و پس از طی روال قانونی پروانه فعالیت در ایران برای این شرکت صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات پس از ماه‌ها مذاکره با اپراتور خدمات اینترنت ماهواره‌ای یاه کلیک (YahClick) وابسته به شرکت یاهست (YahSAT)، این شرکت جمعه ۲۴ آذر در محل سرکنسولگری ایران در شهر دوبی رسما قواعد سرزمینی (Landing Right) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور را پذیرفت. با امضای این سند توسط اپراتور یاه ست  و پس از طی مراحل اداری مربوطه،  پروانه فعالیت در ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای به این شرکت اعطا خواهد شد.

شورای مقررات گذاری رادیویی (RRB) اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در آخرین جلسه خود و براساس شکایت ایران از استارلینک، موضوع پذیرش قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توسط اپراتورهای بین المللی جهت ارایه خدمات اینترنتی را مورد تاکید قرار داده است.

این توافق در حاشیه اجلاس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC-23) انجام شد و امیر لاجوردی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی در مورد نتایج این سفر به اتصال متقابل سکوهای داخلی ایران و ترکیه اشاره کرد و با توجه به مذاکرات انجام شده نوشت: در حاشیه این اجلاس، با آقای ممدف معاون وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان دیدار داشتیم و در خصوص لزوم رفع تداخل فرکانسی در مرزهای دو کشور، راه‌اندازی ابر مشترک، ایجاد کریدور ترانزیت جنوب به شمال و همچنین تبادل تجربه در حوزه توسعه ارتباطات ثابت صحبت کردیم. سپس با معاون وزیر ارتباطات آفریقای جنوبی، آقای فیلمون، صحبت کردیم. موضوعات اصلی حول توسعه ارتباطات سیار در کشور، حضور MTN‌ در ایران و وجود مواضع مشترک در دو کشور بود. ایشان میزان توسعه در ایران را با وجود تحریم‌ها را یک شگفتی عنوان کرد. در ادامه با معاون وزیر ارتباطات ترکیه نیز تبادل نظر خوبی داشتیم. ایجاد کریدور ترانزیت شرق به غرب، ایجاد اتصال متقابل سکوهای داخلی دو کشور، و همکاری در حوزه پست از موضوعات مهم این مذاکره بود.

https://pvst.ir/gop

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو