skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیجیتال فشن به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند

سمانه سمیع تحریریه

۲۵ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فعالان حوزه کسب و کار معتقدند ترکیب تکنولوژی در کسب و کارهای حوزه مد و فشن به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند و استفاده از فناوری‌‌ در این مسیر، به کاهش استفاده از مواد اولیه و صرفه‌جویی در آنها منجر می‌شود.

به گزارش پیوست مهدی معصومی دبیر رویداد سالانه تکنولوژی و کسب و کارها “تهران سامیت” به بیان تاثیر تکنولوژی‌ها بر کسب و کارها پرداخت و توضیح داد: تهران سامیت می‌خواهد نقطه اتصال صنعت، تکنولوژی و کسب و کارها باشد. این روزها هوش مصنوعی در جهان و ایران ترند شده است و یکی از کارهایی که در تهران سامیت به آن خواهیم پرداخت نقش هوش مصنوعی در صنعت فشن است.

از ارسال آثار NFT تا سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها

معصومی ادامه داد: رویداد تهران سامیت بیست و پنجم و بیست و ششم آبان ماه در مرکز همایش‌های رایزن برگزار می‌شود و یکی از بخش‌های مهمی که در این رویداد به آن می‌پردازیم این است که آرتیست‌ها و هنرمندان می‌توانند آثار NFT خود را برای ما ارسال کنند. بخش گفت‌وگو برای اشتراک تجربه‌ها و ورک‌‌شاپ‌ها هم بخشی از رویداد تهران سامیت هستند.به گفته معصومی رقابت استارت‌آپ‌‌ها و بیان ایده‌‌ها برای جلب نظر سرمایه‌گذاران نیز از سرفصل‌های این رویداد هستند و مجموعه‌های نوبیتکس، مدیران خودرو، چرم مشهد، گروه برندهای درسا از حامیان اصلی این رویداد به شمار می‌روند.

معصومی همچنین هدف این رویداد را ایجاد ارتباط و تعامل میان تکنولوژی‌های صنعت مد و کسب و کارها برای تکمیل پازل چرخه تولید عنوان کرد.

تعامل میان صنعت و دانشگاه

هانی هردانیان مدیربازاریابی مدیران خودرو(MVM) هم در ادامه به نقش فناوری‌ها در صنایع خودرویی و صنعت فشن پرداخت و گفت: دیگر صنایع اجزای تفکیک شده از هم نیستند و حالا صنعت خودروسازی از فشن و فناوری جدا نیست‌. اصلا دیگر تفکیک در صنایع با حضور فناوری‌ها ممکن نیست.

ما در مدیران خودرو در تلاشیم در تمام نمایشگاه‌ها حاضر باشیم و تعامل خود را با بازیگران این صنعت حفظ کنیم‌. چون معتقدیم صنعت خودرو فارغ از طراحی و تکنولوژی نیست و ارتباط با دانشگاه‌ها نیز به خودی خود می‌تواند در راهگشایی برای مسیر ما موثر باشد.

محمودرضا چمنی نماینده گروه برندهای درسا را نیز در تایید صحبت‌های هردانیان افزود: درسا برندی ایرانی است که تلاش کرده و بانگاهی فرا مرزی و بین‌المللی محصولات خود را تولید کند. ساید دیجیتال یک فرصت برای دیجیتال فشن است و فناوری ابزارهایی را به کسب و کارها معرفی می‌کند که اتفاقات تازه‌ای را در مسیر تولیدشان ممکن کند.

همچنین چمنی در پاسخ به پیوست مبنی بر چگونگی استفاده درسا از دیجیتال فشن توضیح داد: ما در شروع مسیر قرار داریم و تولیدات دیجیتالی می‌توانند بدون نیاز به تولید فیزیکی محصول باعث صرفه‌جویی و کمک به توسعه پایدار شود. در واقع دیجیتال فشن قدم بزرگی برای صرفه‌جویی و گامی در جهت توسعه پایدار و حمایت از محیط زیست است که متاسفانه تا کنون به دلیل محدودیت‌های متعدد مهجور مانده است و ما امیدواریم تهران سامیت فرصت مناسبی برای ادامه این مسیر باشد.

https://pvst.ir/geq
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو