skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انجمن تجارت الکترونیک خواستاربرگزاری انتخابات اتحادیه کسب و کارهای مجازی شد

سمانه سمیع تحریریه

۱۷ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

انجمن تجارت الکترونیک تهران، از مسئولان مربوطه و نهادهای مسئول خواست تا زمینه برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات اتحادیه کسب وکارهای مجازی را فراهم کنند.

به گزارش پیوست، تیر ماه سال ۱۴۰۲ بود که هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، مجددا خواستار برگزاری انتخابات برای اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی شد. مدتی قبل‌تر هم تعدادی از کسب‌وکارهای بزرگ اینترنتی در نامه‌ای به وزیر صمت نسبت به برگزار نشدن انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی شکایت کرده و خواهان برگزاری هرچه سریع‌تر این انتخابات شده‌ بودند. بار آخر انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دلیل تفکیک اتحادیه به دو اتحادیه توزیعی و خدماتی، لغو شد.

اگر بخواهیم به عقب‌تر برگردیم در واقع حالا بیش از دو سال است که هیچ انتخاباتی در اتحادیه کسب و کارهای مجازی صورت نگرفته و در حال حاضرمینا مهرنوش از سوی وزارت صمت سمت سرپرست کسب‌وکارهای مجازی منصوب شده‌ است و همین موضوع باعث شده عده‌ای این اتحادیه را به عنوان اتحادیه‌ای مردم‌نهاد نپذیرند.

بار اول در آبان‌ماه ۱۴۰۰ که موعد اولیه برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی بود که در آن زمان به دلیل کرونا برگزاری انتخابات به تعویق افتاد و مقرر شده بود پس از تعطیلات نوروز و در ۲۳ فروردین‌ماه برگزار شود اما به دلیل همزمانی‌اش با ماه رمضان به بعد از آن زمان موکول و تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه برای آن تعیین شد؛ در آن زمان نیز مطرح شدن بحث تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دو اتحادیه خدماتی و توزیعی بار دیگر برگزاری انتخابات را به تعویق انداخت.

حالا و پس از پیگیری‌های مداوم این بار انجمن تجارت الکترونیک در نامه‌ای سرگشاده از مسئولان مربوطه و نهادهای مسئول خواسته تا زمینه برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات اتحادیه کسب وکارهای مجازی را فراهم کنند. در متن این نامه آمده است: «بیش از یک ‌سال از تعویق در برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی می‌گذرد و در این مدت، خبرهای ضد و نقیض و نگران‌کننده‌ای از تفکیک آن، به‌گوش رسیده است. انجمن تجارت الکترونیک تهران، از مسئولان مربوطه و نهادهای مسئول درخواست می‌کند که ضمن حفظ یکپارچگی این اتحادیه، اقدامات لازم را جهت برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات هیات مدیره‌ آن به‌انجام رسانده و تاریخ برگزاری انتخابات را مشخص کنند.»

در ادامه انجمن از تفکیک این اتحادیه ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده است: «اظهاراتی‌که پیرامون تفکیک این اتحادیه به دو بخش مطرح شده، نگرانی‌هایی درباره‌ تضعیف انسجام و جایگاه اثرگذار این نهاد صنفی ایجاد کرده است.  انجمن تجارت الکترونیک تهران این تصمیم را در تضاد با اهداف اساسی این تشکل که همان «انسجام و اتحاد» فعالان این صنعت است، می‌داند و امید است که با تدبیری راهبردی در این خصوص، از ایجاد انشقاق در اتحادیه جلوگیری شود و زمینه‌ی تضعیف این نهاد صنفی از بین برود.»

متن نامه انجمن تجارت الکترونیک

https://pvst.ir/gcp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو