skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«حسابو» می‌خواهد زمین بازی دریافت حقوق کارمندان را عوض کند

سمانه سمیع تحریریه

۷ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

«حسابو» پلتفرم پرداخت روزانه حقوق است که این امکان را برای کارمندان فراهم می‌کند که به صورت روزانه حقوق خود را دریافت کنند. آرین نوربخش مدیرعامل حسابو این ایده را خلاف جهت عادت کارمندان می‌داند و معتقد است حسابو می‌‌تواند زمین بازی دریافت حقوق کارمندان را عوض کند و در زمان بحران به کارمندان کمک کند.

به گزارش پیوست آرین نوربخش مدیرعامل حسابو «پلتفرم پرداخت روزانه حقوق» در رابطه با این پلتفرم می‌گوید: پس از جنگ جهانی دوم به دلیل مشکلات مالی کسب و کارها، کارفرماها حقوق را انتهای هر ماه پرداخت می‌کردند و این عادت بیش از نیم قرن است که به اغلب کسب‌وکارها سرایت کرده است. در صورتی که این عادت می‌تواند شکسته شود و حالا در بسیاری از مواقع کارمندان نیاز دارند که بتوانند حقوق خود را روزانه دریافت کنند.

او ادامه می‌دهد: ما فعالیت رسمی خود را از ابتدای سال ۱۴۰۲ آغاز کردیم و در ابتدای راه توانسته‌ایم نظر کاربران را به خدماتمان جلب کنیم. نکته جالب توجه اینجا بود که کاربران از این آزادی عمل به شدت استقبال کردند. چون بررسی‌ها هم نشان می‌داد در شرایط تورمی و با حقوق پایین کارمندان، اغلب کارمندان در شرایط بحران، پس‌انداز و آمادگی خاصی برای شرایط بحرانی ندارند و به محض مواجه با شرایط سخت مالی ،مجبور به قرض یا مساعده می‌شوند و حسابو دقیقا در همین نقطه کارگشا بوده است.

حسابو، وام و مساعده نیست

نوربخش در پاسخ به پیوست مبنی بر تفاوت حسابو با مساعده گفت: روند درخواست مساعده در بسیاری از شرکت‌ها غرور و عزت نفس کارمندان را تحت شعاع قرار می‌دهد و حتی برخی شرکت‌ها با آن موافقت نمی‌کنند. در صورتی که حسابو با هدف سلامت مالی و افزایش بهره‌وری نیروی کار راه‌اندازی شده است.

استفاده از خدمات حسابو اختیاری است و هر کارفرمایی در صورت نیاز می‌تواند آن را برای کارمندانش فعال کند. شاید اصلا کارمندی تمایل به استفاده از آن نداشته باشد، اما در شرایط خاص به شدت می‌تواند به کارمندان کمک کند و رضایت خاطر بیشتری را برای کارمندان ایجاد کند. ضمن اینکه از لحاظ حسابداری هم هیچ خللی در کار حسابداران ایجاد نمی‌کند و مشاوران ما می‌توانند به دقت به سوالات حسابداران در این زمینه پاسخ دهند.

از فین‌تک صحبت می‌کنیم نه از لندتک

سعید جعفری مدیرفروش مجموعه حسابو، هم در ادامه حسابو را یک پلتفرم روزانه حقوق معرفی می‌کند و می‌گوید: حسابو برای اولین‌بار در ایران راه‌اندازی شده است و نیاز به فرهنگسازی دارد. ما از منابع مالی خود حقوق روزانه کارمندان را پرداخت می‌کنیم و در انتهای ماه از شرکت‌های طرف قراردادمان کارمزد و بودجه پرداخت شده را دریافت می‌کنیم. کارمند می‌تواند طی قرارداد ما با کارفرما در هر روز از ماه بخشی از حقوق خود را دریافت کند و در صورت خوردن به بحران به جای درخواست از دیگران از حق و حقوق خود استفاده کند.

جعفری در ادامه توضیح می‌دهد:حسابو وام نیست و کاملا نقد است. ما در حسابو از فین‌تک صحبت می‌کنیم نه از لندتک.ما در واقع فناوری منابع انسانی هستیم و فعالیت ما یک فعالیت جدید در کشور است. طبیعی است که تغییر فرهنگ زمان می‌برد و ما می‌خواهیم فرهنگ دریافت حقوق را عوض کنیم، چون ابزار بهره‌وری و انگیزه به این شکل بیشتر می‌شود. مثل بیمه تکمیلی که در کنار بیمه قرار گرفت و حالا به شدت  کاربردی شده است ما برنامه آینده حسابو را هم اینطور ارزیابی می‌کنیم.برنامه آینده ما این است تا پنج سال آینده همه از خدمات ما استفاده کنند و متوجه تغییرات فرهنگی و مزیت آن شوند.

در پایان جعفری مزایای استفاده از حسابو برای کارفرماها را برندکارفرمایی عنوان می‌کند و توضیح می‌دهد: نگهداشت پرسنل حالا به امر مهمی تبدیل شده است. همین حالا کارفرماهایی که حقوق کارمندان خود را سر ماه پرداخت می‌کنند جزو کارفرماهای محبوب محسوب می‌شوند و این امکان یک مزیت رقابتی دیگر برای چنین کسب و کارهایی تلقی می‌شود و به محبوب شدن برندها کمک می‌‌کند

https://pvst.ir/ftf
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو