skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل مایکروسافت: هوش مصنوعی «موج جزر و مدی» پس از اینترنت است

۲۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل مایکروسافت و OpenAI با حضور در برنامه هفتگی امیلی چانگ، در رابطه با اتفاقات اخیر شرکت‌های خود گفت‌وگو کردند. در این مصاحبه، سم آلتمن، رابطه بین OpenAI و مایکروسافت را عالی توصیف کرد.

به گزارش پیوست، امیلی چانگ، در رویداد این هفته(The Circuit with Emily Chang) با ساتیا نادلا و سم آلتمن گفت‌وگو داشت.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در این برنامه بیان کرد که معتقد است هوش مصنوعی به اندازه اینترنت که در سال ۱۹۹۵ مهم جلوه کرد، اهمیت دارد.  او همچنین گفت که یادداشت بیل گیتس در آن سال در رابطه با فراگیری اینترنت و پذیرش وب۲ به کارمندان خود برای من تداعی‌گر چنین احساسی درباره هوش مصنوعی است.

در این یادداشت به «موج جزر و مدی اینترنت» تاکید شده و اینترنت را  عامل اصلی رشد مایکروسافت دانسته‌اند. در این یادداشت چنین استدلال شده که اینترنت هر روزه نحوه تعامل افراد با یکدیگر و سبک کاری کسب‌وکارها را تغییر می‌دهد.

نادلا، در رابطه با استفاده از هوش مصنوعی در ساز و کار مجموعه خود گفت:« مایکروسافت برای تحقق چشم‌انداز خود در دموکراتیزه کردن (استفاده منصفانه) هوش مصنوعی، با OpenAI همکاری کرده است.

این فناوری چت‌بات بینگ مایکروسافت و سایر محصولات هوش مصنوعی را توانمندتر می‌کند. در ازای این بهره‌مندی، OpenAI از زیرساخت گسترده مراکز داده مایکروسافت برای پیشنهادات خود استفاده می‌کند.

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI با حضور در این گفت‌وگو گفت:« عموما شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری با یکدیگر همکاری و رابطه خوبی ندارند و اغلب از این روابط نتایج خوبی حاصل نمی‌شود. اما رابطه بین شرکت OpenAI و مایکروسافت نمونه‌ای از عملکرد و همکاری بسیار خوب است. ما از این بابت بسیار سپاسگزاریم.»
او در ادامه افزود:« این همکاری با وجود این شرایط مطلوب، با چالش‌ها و بحث‌هایی نیز مواجه شده است.»
ایلان ماسک و سم آلتمن با هم شرکت OpenAI را تاسیس کرده بودند اما ماسک به دلیل اختلاف نظر در رابطه با هدایت این مجموعه و ایجاد یک بازوی دفاعی این شرکت را ترک کرد و به همکاری با آلتمن خاتمه داد. 
آلتمن درباره این اتفاقات اتهامات ماسک را رد کرده و گفت که OpenAI برای فروش نیست. او همچنین ادعا کرد که در حال حاضر OpenAI توسط مایکروسافت کنترل می‌شود.
مدیرعامل این شرکت در نهایت گفت که ما به عنوان متخصصان کلاسیک این حوزه بیش از حد چیزی را تحت فشار قرار می‌دهیم. چیزی که به من انگیزه می‌دهد این است که می‌خواهم از این فناوری برای انجام کاری از آن استفاده کنم که استفاده از فناوری را دسترس‌پذیرتر می‌کند.
https://pvst.ir/fpi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو