skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جاب ویژن: برنامه‌نویسی درآمدزاترین شغل در رشته ریاضی است

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارش جاب‌ویژن از انتخاب رشته کنکور ریاضی و بررسی آمار بازار کار این رشته نشان می‌دهد گروه شغلی توسعه نرم افزار و برنامه‌نویسی با میانگین حقوق ۱۹ میلیون تومان بیشترین حقوق را در میان دیگر گروه‌های شغلی این رشته دارد.

به گزارش پیوست، جاب ویژن پلتفرم کاریابی در کشور،در گزارشی به موضوع انتخاب رشته کنکور سراسری ویژه انتخاب رشته کنکور ریاضی و رشته‌های مشترک بررسی آماری بازار کار مشاغل مختلف و رشته‌های تحصیلی مرتبط با آنها پرداخته است.

در این گزارش آمده است فروش و بازاریابی و توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویسی نسبت بیشتری از درصد آگهی‌ها را به خود اختصاص داده‌‌اند.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است رشته مدیریت، بازرگانی و کسب و کار بیشترین رشته‌ مشترکی بوده است که کاربران درخواست داده‌اند.

در این گزارش به گروه‌های شغلی و میانگین حقوق آنها نیز پرداخته شده است و آمده است میانگین حقوق گروه شغلی مهندسی مکانیک با مشاغلی مثل مهندس هوا و فضا، کارشناس تاسیسات، مدیر تعمیر و نگهداری، ۱۶ میلیون تومان عنوان شده است.

میانگین حقوق گروه شغلی مهندسی عمران، مهندس ناظر، کارشناس عمران، مدیر واحد عمرانی، طراح دکوراسیون داخلی، مهندس معماری، کارشناس معماری و ساختمان، نقشه بردار  ۱۵ میلیون تومان است و میانگین حقوق گروه شغلی توسعه نرم افزار و برنامه نویسی،  ۱۹ میلیون تومان ومیانگین حقوقی گروه شغلی در بخش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری طراح محصول، حدود ۱۶ میلیون تومان است.

در گروه شغلی دیجیتال مارکتینگ هم میانگین حقوق ۱۱ میلیون تومان عنوان شده است و در گروه شغلی مالی و حسابداری کارمند حسابداری، کارشناس حسابداری، کارشناس امور مالی، حسابرس، مدیر مالی میانگین حقوق ۱۳ میلیون تومان است.

ترند تغییرات بازار کار

در ادامه این گزارش به ترند تغییرات بازار کار نیز پرداخته شده و آمده است دورکاری، نقش پررنگ‌تر هوش مصنوعی در بازار کار، افزایش نیاز به تجزیه و تحلیل و تفسیر داده‌ها، اهمیت ویژه به مهارت‌های نرم و هوش هیجانی جزو مهم‌ترین تغییرات بازار کار هستند.

در این گزارش به مشاغلی که در سال‌های آینده بیشترین رشد تقاضا را دارند هم اشاره شده است و توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویسی و امنیت شبکه جزو همین مشاغل پرتقاضا نشان داده شده است.

متن گزارش کامل جاب‌ویژن

https://pvst.ir/fn8
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو