skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

API، ابزار حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال

۱۵ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل امیدبوم گفت: برای حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال، باید به سمت استفاده از API برویم. هر بخش از کشور را اگر به سمت پلتفرم‌های مبتنی بر API برسانیم، مفهوم اقتصاد مبتنی بر API را پیاده‌سازی کرده‌ایم.
به گزارش پیوست، محمد‌حسین صدر، مدیرعامل امیدبوم، در شانزدهمین رویداد فیناپ که عصر امروز (۱۵ تیر) برگزار شد، درباره اهمیت پلتفرم در اکوسیستم گفت: از طریق پلتفرم باید ساختار ارتباطی ایجاد شود و ذی‌نفعان به‌ یکدیگر متصل شوند و مشتری‌ها از طریق بازار با آنها در ارتباط باشند. ساختار پلتفرمی کمک می‌کند که ما کمترین بها را در تولید داشته باشیم.
صدر گفت: وقتی به سمت پلتفرم رفتیم قطعا زمینه ایجاد یک اکوسیستم را فراهم می‌کنیم. ما به‌ دنبال پلتفرم می‌رویم که اکوسیستم ایجاد شود و اکوسیستم منجر به هم‌افزایی شود. پلتفرم این هدف را اجرایی می‌کند. در وهله اول پلتفرم سبب ایجاد اکوسیستم می‌شود و در این اکوسیستم ارتباطات بین کاربران و توسعه‌دهندگان تنظیم می‌شود.
صدر درباره تفاوت ساختار دارای پلتفرم و بدون پلتفرم ادامه داد: اگر ساختار پلتفرمی باشد عناصر اکوسیستم به راحتی کنار هم قرار می‌گیرند در غیر این صورت از هم پاشیده می‌شود و ارتباط سخت می‌شود.
به گفته مدیرعامل امیدبوم، وقتی متوجه این هستیم که به ساختار پلتفرمی احتیاج داریم باید به سمت نخ‌های ارتباطی برویم.
او درباره دلیل حرکت به‌ سمت بهره‌گیری از پلتفرم گفت: استفاده‌کننده از API نیاز به دانش فنی بالا ندارد زیرا به موارد فنی وارد نمی‌شود. درواقع API یک سرویسی را به بازار ارائه می‌کند که دانش فنی بالایی ندارد. این اتفاق باعث ارتباط راحت بین کاربر و مسئولان می‌شود. هرچه تعداد استفاده‌کنندگان بیشتر باشد کسب درآمد بیشتر خواهد شد.
او تاکید کرد که باید به پارتنرهای کسب‌وکارمان اجازه استفاده از داده‌هایمان را بدهیم.
صدر در توضیح مزایا و دلایل استفاده از API گفت: استفاده از API به چیدمان استراتژی کسب‌وکار کمک می‌کند و سبب می‌شود داده‌‌‌هایمان را بهتر مدیریت کنیم. با API کسب‌وکارمان رشد می‌کند و امکان یکپارچه‌سازی داده‌ها میسر است.
او در پایان بیان کرد: در آینده باید تلاش‌مان بر استفاده از فضای ابری در API باشد.

محصول پیمان نتوانست مسئله کسب‌وکارها را حل کند

در ادامه این رویداد، همایون محبوبی، مدیرعامل فرابوم درباره تاسیس پلتفرم بوم گفت: سال ١٣٩٣ پلتفرم بوم را تاسیس کردیم؛ این پلتفرم قرار بود به استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها خدمات استاندارد بانکی را عرضه کند. در آن زمان مشکل این بود که تنوع زیرساختی و بانک‌های زیادی داشتیم؛ اما یک سال بعد از راه‌اندازی در هاکارستان، یکی از پلتفرم‌های صوتی اینترنتی از ما درخواستی داشت که به آنها سرویسی دهیم که ماهانه ساب‌اسکرایب مشتری‌ها را از حساب‌شان برداریم. یعنی مشتری ثبت‌نام کند و بعد ماهانه هزینه را از حساب کم کنیم. ما به توسعه محصول آنها پرداختیم و اولین نسخه محصول را لانچ کردیم.
محبوبی درباره محصول پیمان گفت: نسخه اولیه محصول پیمان با ترکیب هشت API ایجاد شد و هرکدام از APIها کار خاصی انجام می‌دادند. ما با ترکیب کردن این API محصول پیمان را لانچ کردیم. بنا بر دلایلی ما در محصول پیمان به حل مسئله کسب‌وکارها نرسیدیم. زیرا در آن سال‌ها مشکلات سوشال‌کامرس و ایکامرس‌ها زیاد بود.
او با اشاره به این موضوع که بیش از ۴٠ مرچنت دارند، درباره پروژه عوارض فرابوم ادامه داد: اواخر سال ١٣٩٧ یک پروژه برای دریافت عوارض پذیرفتیم. ما پلاک خودرو را به حساب بانکی مشتری متصل کردیم و هر وقت فرد از آزادراه عبور کرد هزینه‌ها از حساب راننده کم می‌شود.
https://pvst.ir/fcr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو