skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون سازمان فناوری اطلاعات: اتصال متقابل میان پیام‌رسان‌ها به‌جز روبیکا برقرار شده‌است

۱۰ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد همه پیام‌رسان‌ها به یکدیگر متصل شده‌اند، فقط منتظر روبیکا هستیم.

به گزارش پیوست؛ حامد منکرسی، معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات درباره اتصال پیام‌رسان‌های داخلی گفت: تنها سروش پلاس و روبیکا به طرح اتصال متقابل پیام‌رسان‌ها به یکدیگر نپیوسته بودند که هم‌اکنون امکان فعال‌سازی اتصال متقابل در پیام رسان سروش پلاس نیز فراهم شده و فقط روبیکا باقی مانده است و این پیام‌رسان نیز قدم‌های اولیه‌اش را برای اتصال برداشته است.

۹۰۰هزار کاربر از این سرویس استقبال کردند

منکرسی درمورد استقبال از این سرویس گفت: این برنامه نیاز به تبلیغات بیشتری دارد اما در بازه زمانی ۲ماهه، ۹۰۰هزار نفر  این قابلیت را فعال کردند و از آن استفاده کردند.

مقدمات اتصال پیام‌رسان‌ها به یکدیگر از اسفندماه سال گذشته فراهم شد در آن زمان سازمان فناوری‌اطلاعات اعلام کرد که پروتکل‌های اتصال تدوین و به پیام‌رسان‌ها اعلام شده است اما اولین اتصال میان پیام‌رسان بله و ایتا و پس از آن آی‌گپ در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ محقق شد. قابلیت اتصال متقابل پیام‌رسان‌ها امکان ارسال پیام میان پیام‌رسان‌های مختلف را برای کاربران این پیام‌رسان‌ها فراهم می‌‌کند.

تعاملات پیام‌رسان‌ها رایگان است

منکرسی در پاسخ به این سوال که مدل درآمدی پیام‌رسان‌ها از طرح اتصال متقابل چگونه است گفت: تعاملات بین پیام‌رسان‌ها به‌صورت ملی و به‌صورت رایگان انجام می‌شود. پیام‌رسان‌ها از ارزش افزوده‌ای که روی آنها ایجاد می‌شود منتفع می‌شوند؛ یعنی ارتباط ۲به۲ رایگان است؛ ارتباطاتی که سازمان‌ها با مردم دارند در قالب پیامک می‌تواند هزینه داشته باشد. درواقع اگر خدماتی ارائه شود هزینه دارد.

او تاکید کرد که سرویس اتصال متقابل برای کاربران در نهایت رایگان خواهد بود اما اگر پیام‌رسان‌ها می‌توانند نسبت به ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌کنند از شرکت‌های طرف قرار داد خود هزینه‌ای دریافت کنند.

معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات با اشاره به فراخوان برای سرمایه‌گذاری در این حوزه توضیح داد که شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند در این سرویس سرمایه‌گذاری کنند؛ با ورود سرمایه‌گذاران، سرویس توسعه پیدا می‌کند و برخی از پیامک‌های خدماتی از این بستر به کاربر منتقل می‌شود.

https://pvst.ir/fay

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو