skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعداد کاربران تازه‌بار ۳۲۰ درصد رشد مرکب سالانه داشته است

سمانه سمیع تحریریه

۱۰ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 گزارش سال ۱۴۰۱ تازه‌بار، استارت‌آپ فعال در حوزه فروش آنلاین میوه و سبزیجات نشان می‌دهد، تعداد کاربران تازه بار از زمان شروع فعالیت تا انتهای سال ۱۴۰۱، ۳۲۰ درصد رشد مرکب سالانه داشته است.

به گزارش پیوست، تازه‌بار استارت‌آپ فعال در حوزه فروش آنلاین میوه و سبزیجات در پنج سرفصل مشتریان، گزارش‌های تحلیلی، نیروی انسانی و عملکرد واحد‌ها، فناوری و توسعه محصول و سال پیش رو، به ارائه گزارش عملکرد خود در سال ۱۴۰۱ پرداخته است.

در این گزارش آمده است تعداد کاربران تازه بار از زمان شروع فعالیت تا انتهای سال ۱۴۰۱، ۳۲۰ درصد رشد مرکب سالانه داشته است و بازه زمانی ۱۰ تا ۱۲ صبح بیشترین درخواست‌ها در تازه‌بار را به خود اختصاص داده است. روزهای پنجشنبه و شنبه هم به دلیل قبل و بعد تعطیلی بودن همواره جزو روزهای پرسفارش تازه‌بار به شمار آمده است.

رشد مرکب سالانه نرخ رشد مرکب سالانه ( Compound annual growth rate (CAGR)) اصطلاح ویژه‌ای برای یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری است که با نسبت تصاعد هندسی، میزان ثابتی برای بازگشت سرمایه در یک دوره زمانی تعیین می‌کنند.

۶۹ درصد سفارش‌ها درخواست برای محصولات دست‌چین بوده است

در این گزارش همچنین آمده است همچون سال‌های قبل صیفی‌جات از نیازهای اصلی مشتریان در سال ۱۴۰۱ بوده است و ارائه محصولات دستچین به عنوان مزیت رقابتی تازه‌بار ۶۹ درصد سفارش‌های مشتریان تازه‌بار را به خود اختصاص داده که نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

بیشترین سهم کاربران ورودی تازه‌بار از وب بوده است.

در همین گزارش آمده است مشتریان تازه‌بار برای خرید آنلاین خود بیش از موبایل‌وب و اپ موبایل، از وب استفاده کرده‌اند و بیشترین سهم تازه‌بازار از وب بوده است.

پرتقال و موز بیشترین خرید میوه و کاهو و گوجه فرنگی هم در سبزیجات و صیفی‌جات بیشترین خرید کاربران تازه‌بار را به خود اختصاص داده‌اند.

مناطقی که از تازه‌بار بیشتر استفاده کرده‌اند

همچنین در ادامه این گزارش به پراکندگی جغرافیایی خریداران تازه‌بار اشاره شده و آمده است ۸۰ درصد سفارش‌های تازه‌بار مربوط به مناطق ۱،۲،۳،۶،۱۶ و ۱۸ بوده و ۹۵ درصد سفارش‌های تازه‌بار به موقع و در بازه زمانی مورد نظر ارسال شده است.

در بخش دیگری از این گزارش به مهم‌ترین اقدامات فنی انجام شده در سال ۱۴۰۱ در تازه‌بار هم اشاره شده و آمده است، ایجاد قابلیت پرداخت در محل به صورت هوشمند، بهره‌برداری از سیستم قیمت‌گذاری سیستماتیک در ادمین تازه‌بار، بهره‌‌برداری از ساختار مارکت‌پلیس شدن تازه‌بار، ایجاد ساختاری برای قیمت‌گذاری محصولات برای مشتریان اختصاصی با قیمت‌های متفاوت از دیگران، ایجاد ساختار مالیات بر ارزش افزوده، از دیگر اقدامات تازه‌بار در سال اخیر بوده است.

 

۱۰ محصول پرفروش در تازه بار

در ادامه این گزارش آمده است ۱۸ درصد از خریدهای کل سال تازه‌بار مستقیم از مزرعه انجام شده است و ۵۱ درصد فروش تازه‌بار توسط خرید اعتباری از پلتفرم‌هایی مثل دیجی‌کالا و هایپرمارکت‌ها تامین شده است و ۲۵ درصد فروش ریالی تازه‌بار در سال ۱۴۰۱ به سوپر مارکت‌های زنجیره‌ای و پلتفرم‌های آنلاین بوده است.

در ادامه آمده است میانگین تعداد پرسنل تازه‌بار  ۴۵ نفر در ماه بوده است و در ماه‌های بهمن و اسفند به دلیل افزایش کار به نیروهای عملیاتی این پلتفرم اضافه شده است.

گزارش کامل تازه‌بار را از اینجا دانلود کنید
https://pvst.ir/fax
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو