skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

هوش مصنوعی چه تاثیری در آموزش دارد؟ فارغ‌التحصیلان بی‌سواد یا انگیزه تغییر روش

سمانه سمیع تحریریه

۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ تیر ۱۴۰۲

فعالان حوزه هوش مصنوعی در پنل تاثیرات chatGPT بر آینده کسب‌وکارها دو برداشت کاملاً متفاوت از آینده این فناوری داشتند. برخی آن را عامل رشد دانش کاذب و افزایش آمار فارغ‌التحصیلان بی‌سواد و برخی بدون نگرانی آن را انگیزه‌ای در جهت تغییر روش‌های قدیمی آموزش و یادگیری نوع جدید می‌دانند.

 به گزارش پیوست، در پنل گفت‌وگوی تاثیر چت‌ جی‌پی‌تی و فناوری‌های مرتبط به آینده کسب‌وکارها، زینب برزگر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با ابراز نگرانی از استفاده نادرست برخی دانشجویان از چت‌جی‌پی‌تی در پژوهش‌ها و امتحان‌های دانشگاهی توضیح داد: گرچه ما در ابتدای راه استفاده از این فناوری‌ها هستیم اما متاسفانه فرهنگ استفاده درست از آن در کشور جا نیفتاده است. به نوعی دانش کاذب آفت هوش مصنوعی است و ما با فارغ‌التحصیل‌های بی‌سوادی مواجهیم که صبوری و حل مساله را به خوبی یاد نگرفته‌اند.

اما سهیل مقدم معاون فناوری دیجی‌کالا با ابراز مخالفت با این ایده گفت: به نظر من چیزی که باید تغییر کند روش آموزش است. روش آموزش فعلی مربوط به ده‌ها سال قبل است و به نظرم قدیمی و منسوخ شده است. من هیچ نگرانی‌ای بابت هوش مصنوعی ندارم و از نگاه من صنعت خودش اطلاعات و محصولات تقلبی را عقب خواهد زد و علم به راه خود ادامه می‌دهد‌.

علی زارع‌زاده راهبر تیم داده و هوش مصنوعی کارگزاری مفید هم با تایید صحبت‌های مقدم گفت: باید کارهای سطحی را به فناوری‌هایی مانند چت جی‌پی‌تی سپرد و کارهای بزرگ‌تر را مهندسان انجام دهند‌.

محمدحسین رهبان عضو هیات علمی دانشگاه شریف هم به تسهیل یکسری امور توسط این فناوری‌ها اشاره کرد و در نگاهی میانه‌رو هوش مصنوعی را لازمه پیشرفت علم روز قلمداد کرد.

محمد شکوهی دانشمند ارشد داده مایکروسافت نیز با تایید بخشی از صحبت‌های برزگر ادامه داد: کار به جایی رسیده است که دیگر هر محتوایی را باور نداریم. مقاله‌هایی را هم که به دست انسان نوشته شده تولید چت‌جی‌پی‌تی می‌دانیم و عملاً دانش کاذب و تولید محتواهای فیک توسط هوش مصنوعی امری متداول شده است‌.

تحلیلگر داده باید داستان‌سرای خوبی باشد

 

آرزو کشاورز مهندس ارشد نرم‌افزار سابق گوگل هم در بخش دیگری از نشست در مورد تحلیل داده از موتورهای جست‌وجو تا خط تولید آنلاین صحبت کرد و توضیح داد: دیتاساینس تجمیع سه رشته برنامه‌نویسی، آمار و احتمالات و جبر است و دانشمندان علوم داده علاوه بر تسلط بر علم آمار و ریاضی باید توانایی بررسی مسائل از ابعاد مختلف را داشته باشند و بتوانند داستان‌سرای روایت داده‌هایی باشند که در اختیار دارند، به این صورت است که داده‌ها می‌توانند کاربردی و جامع باشند.

https://pvst.ir/f6t
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو