skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کوالکام می‌گوید رایانش ابری به تنهایی جوابگوی هوش مصنوعی نیست

۹ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت کوالکام معتقد است آینده هوش مصنوعی نیازمند چیزی بیشتر از قدرت رایانشی ابری است و این شرکت آینده خود را بر این اساس تنظیم می‌کند.

به گزارش پیوست، الکس کاتوزیان، نایب‌رئیس بزرگترین سازنده پردازنده‌های گوشی همراه، می‌گوید کوالکام در آینده از یک شرکت ارتباطات به «رایانش هوشمند لبه‌ای» تبدیل می‌شود.

به نقل از بلومبرگ، منظور از لبه در اینجا دستگاه موبایلی است که کاربر از آن برای دسترسی به شبکه یا خدمات استفاده می‌کند و کاتوزیان در مراسم کامپیوتکس (Computex) زمان خود را به وصف گستره این بازار اختصاص داد.

چیپ‌های این شرکت آمریکایی به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از هوش مصنوعی برای هرچیزی از پردازش تصویر گرفته تا شناسایی بدافزار استفاده کنند.

کاتوزیان و همکارانش می‌گویند با توجه به سازگاری محصولات آنها با هوش مصنوعی، این شرکت از افزایش تقاضا برای این تکنولوژی نفع می‌برند. کوالکام تا به امروز ۲ میلیارد محصول سازگار با هوش مصنوعی را به فروش رسانده و ارسال کرده است.

کاتوزیان می‌گوید: «با افزایش تعداد دستگاه‌های متصل و ترافیک داده‌ها و افزایش هزینه دیتاسنتر، نمی‌توان همه چیز را به ابر ارسال کرد.» مردم هم تمایلی ندارند همه اطلاعات شخصی خودشان را در میان بگذارند.

افزایش تقاضا برای چیپ‌های توانمند هوش مصنوعی که برای ابزارهایی مثل ChatGPT استفاده می‌شوند، انویدیا به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان چیپ رکورد بازار سرمایه آمریکا را جابجا کرد.

افزایش توجه به این تکنولوژی باعث شده تا شرکت‌های نیمه‌رسانایی مثل Arm و Asustek Computer تمرکز خود را معطوف خدمات هوش مصنوعی کنند و به گفته یکی از مدیران عصر جدید رایانش آغاز شده است.

برخلاف شرکت انویدیا که فروش بالا و ۵۰ درصد بهتر از برآوردها را تجربه کرد، کوالکام از برآورد‌ها عقب مانده که ناشی از کاهش تقاضا برای دستگاه‌های موبایلی است.

کاتوزیان می‌گوید انبارهای اشباع در سه ماهه سوم یا چهارم امسال تخلیه می‌شوند. برخی از مشتریان کوالکام از همین حالا سفارش خود برای اجزای کوچکتر را افزایش داده‌اند که حاکی از بهبود شرایط بازار است.

 

https://pvst.ir/f17

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو