skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عضو هیئت رئیسه اتاق تهران: آینده اقتصاد دیجیتال به اثرگذاری ما و عزم دولتمردان گره خورده است

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۹ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فرزین فردیس اتاق بازرگانی

عضو هیات رئیسه اتاق تهران، فرزین فردیس، حضور فعالان صنف اقتصاد دیجیتال در هیات رئیسه اتاق تهران را نقطه قوتی برای این حوزه دانست و گفت:البته ما نماینده همه فعالان بخش خصوصی هستیم. طبیعتا آشنایی بیشتر ما با اقتصاد دیجیتال و آی‌تی می‌تواند باعث شود مسائل این حوزه‌‌ها را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

فرزین فردیس در گفت‌وگو با پیوست با تاکید بر این که بحث حضور در هیات رئیسه اتاق تهران، بحث یک صنف یا یک تخصص نیست گفت: ما برای پنج مسئولیت مختلف رئیس، نواب رئیس، خزانه‌دار و منشی باید نماینده انتخاب می‌کردیم و لازم بود شرایطی در میان فعالان بخش خصوصی منتخب احراز می‌شد. ما شاخص‌هایی را به اشتراک گذاشتیم و این شاخص‌ها مورد اجماع همه قرار گرفت. براساس این شاخص‌ها، ویژگی‌های فردی، شخصیتی و سابقه عملکرد اعضا مورد پایش قرار گرفت و نهایتا افرادی که واجد این شاخص‌ها بودند و توانایی صرف زمان را داشتند مورد انتخاب قرار گرفتند.

رئیس سابق کمیسیون نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران ادامه داد: خوشبختانه تعدد نمایندگانی که به اقتصاد دیجیتال نزدیک هستند و انطباق ویژگی‌های این افراد با شاخص‌های تعیین شده، باعث شد که تعداد بیشتری از نمایندگان مورد انتخاب قرار گیرند. انتخاب من و شهاب جوانمردی از حوزه اقتصاد دیجیتال به این معنی نیست که اعضای اصناف دیگر نتوانستند به هیئت رئیسه راه پیدا کنند یا جایگاهی ندارند. البته اتاق از سال‌های گذشته به فضای اقتصاد دیجیتال توجه ویژه داشته و اهمیت این حوزه را در فضای اقتصاد کشور کاملا درک کرده است. حضور ما از اقتصاد دیجیتال به این معنی نیست که اتاق اهمیتی به سایر صنایع نمی‌دهد. به طور مثال، مجموعه زیر نظر شهاب جوانمردی علاوه بر حوزه اقتصاد دیجیتال در سایر بخش‌ها مانند بانکی و معدن هم فعالیت دارند.

فردیس در پاسخ به پرسشی درباره آینده تصمیمات مربوط به حوزه اقتصاد دیجیتال به دنبال حضور دو تن از فعالان این حوزه در هیئت رئیسه اتاق تهران گفت: بخشی از امیدواری به آینده اقتصاد دیجیتال، به اثرگذاری ما و تلاش ما مربوط است که من در نیت و انگیزه خود برای تلاش شکی ندارم اما بخش دیگری به عزم و اراده دولتمردان برای شنیدن مشورت‌های برآمده از بخش خصوصی باز می‌گردد که در سال‌های گذشته هم فراز و فرود داشته است.

منشی هیئت رئیسه دوره دهم اتاق بازرگانی تهران افزود: در دوره‌‌هایی مشورت‌هایی که از سمت اتاق بازرگانی یا سایر فعالان بخش خصوصی، تشکل‌ها و اصناف مورد توجه قرار می‌گرفته و در دوره‌هایی هم با بی‌توجهی مواجه می‌شده است. ما تصمیم‌گیرنده نیستیم بلکه مشورت‌دهنده در حوزه تصمیم‌سازی‌های بهینه هستیم. اگر کسانی که تصمیم‌گیرنده هستند بیشتر اهمیت دهند و ما هم بهتر مشورت دهیم، طبعا احتمال این که تاثیرگذاری منجر به وضعیت بهتری در آی‌تی شود وجود دارد.

فردیس در پاسخ به سوالی درباره اولویت‌های اتاق تهران در حوزه آی‌تی گفت: حدود یک ماه آینده کل برنامه‌های دوره جدید اتاق و اولویت‌ها در یک کنفرانس خبری اعلام می‌شود.

در اولین جلسه رسمی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در دوره دهم، شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ به سمت نایب رئیسی دوم اتاق تهران و فرزین فردیس،  فعال صنعت آی‌تی و رئیس سابق کمیسیون نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران، به عنوان منشی هیات رئیسه دوره دهم اتاق تهران انتخاب شدند.

https://pvst.ir/f0v

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو