skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تبلیغات گوگل به سرقت بیش از ۵۰ هزار دلار رمزارز یک اینفلوئنسر منتهی شد

۲۷ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یک اینفلوئنسر رمزارزی با دانلود بدافزاری از طریق تبلیغات گوگل بیش از ۵۰ هزار دلار رمزارز و دارایی‌های غیرهمتا (NFT) خود را از دست داد. داده‌های بلاک‌چین تایید می‌کند که این اینفلوئنسر حداقل ۱۹ اتریوم به ارزش حدود ۲۷ هزار دلار و یک دارایی‌های غیرهمتای MAYC با قیمت ۲۵ هزار دلار را از دست داده است.

به گزارش پیوست، این اینفلوئنسر رمزارزی که با نام @NFT_GOD در توییتر فعالیت می‌کند مدعی شده که هزاران دلار رمزارز و دارایی‌های غیرهمتا (NFT) خود را در یک حمله باج‌افزاری که از تبلیغات گوگل نشات گرفته از دست داده است.

این اینفلوئنسر که به الکس معروف است، روز ۱۴ ژانویه در یک رشته توییت گفت: «تمام زندگی‌ام به مشکل خورد.» او در ادامه توضیح داد پس از دانلود اتفاقی یک بد‌افزار از لینک تبلیغات گوگل، حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی او از جمله توییتر، ساب‌استک، جی‌میل و دیسکورد هک و کیف پول رمزارزی‌اش سرقت شده است.

هکرها در گذشته نیز از تبلیغات گوگل برای انتشار بد افزار استفاده کرده‌اند. در فوریه سال ۲۰۱۸، هکرها بیش از ۵۰ میلیون دلار بیت‌کوین را با تبلیغاتی برای فروش جایگاه اول جستجوی گوگل به سرقت بردند.

الکس می‌گوید قصدش این بود که از تبلیغات گوگل نرم‌افزاری به نام OBS را که نرم‌افزار متن‌باز برای استریم ویدیو است، دانلود کند و از آنجایی که تصور می‌کرد لینک تبلیغاتی همان وبسایت رسمی است، گرفتار بدافزار شد.

الکس پس از انتشار چند توییت فیشینگ در حساب توییتری از نفوذ به حساب کاربری‌اش مطلع شد.

داده‌های بلاک‌چین تایید می‌کند که او حداقل ۱۹ اتریوم به ارزش ۲۷ هزار دلار در زمان سرقت و یک NFT میوتنت ایپ با قیمت پایه ۱۶ اتریوم (۲۵ هزار دلار) را در این هک از دست داده است.

مهاجم پیش از انتقال دارایی‌های اتریومی به صرافی نامتمرکز FixedFloat، رمزارزها بین چندین کیف‌پول جابجا کرده و نهایتا اتریوم را به رمزارز دیگری تبدیل کرده است.

علاوه بر دسترسی به دارایی‌های رمزارزی، هکرها از حساب ساب‌استک او ایمیل فیشینگی برای ۱۶ مشترک این حساب ارسال کرده و اعتماد اجتماعی او را نیز خدشه‌دار کردند. چنین اتفاقاتی بار دیگر یادآور امنیت پایین گوگل در حوزه تبلیغات است و انتقادات بسیاری را متوجه غول جستجو می‌کند.

https://pvst.ir/dyu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو