skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

راه‌حل اینستاگرام برای حساب‌های هک‌ شده و بدون پسورد

۲۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۱

راه‌حل اینستاگرام برای حساب‌های هک‌شده و بدون پسورد

هر بار اینستاگرام قابلیت جدیدی را معرفی می‌کند، یک درخواست واحد به وفور در بخش نظرات دیده می‌شود. متاسفانه این درخواست ارتباطی به به‌روزرسانی ندارد و از سمت کاربرانی است که حساب‌شان طعمه هکرها شده است. این موضوع یکی از مشکلات مهم کاربران اینستاگرام در جهان و ایران است.

اکثر افراد حداقل یک نفر با چنین مشکلی را در اطراف‌‌شان دارند. دسترسی به حساب قطع شده است و راه‌حل روشنی برای حل مشکل وجود ندارد و بسیاری حتی برای بازگرداندن حساب از کاربران پول می‌گیرند.

خوشبختانه اینستاگرام بالاخره درخواست کاربران را شنیده و صفحه‌ کمکی خاصی را به پیگیری این حساب‌های هک‌شده اختصاص داده است.

پس اگر:

  • حساب شما هک شده است
  • رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید
  • کد ورود به حساب به شماره یا آدرس ایمیل یا موبایلی که به آن دسترسی ندارید ارسال می‌شود
  • شخصی هویت شما را جعل کرده و حساب تازه‌ای با نام، تصویر یا اطلاعات شخصی شما ایجاد کرده است
  • حساب شما غیرفعال شده
  • یا چیزی شبیه به این،

می‌توانید برای پیگیری درخواست خود به آدرس Instagram.com/hacked مراجعه کنید. با انتخاب هر کدام از گزینه‌های بالا اینستاگرام شما را برای رفع مشکل راهنمایی می‌کند. در برخی از این گزینه‌ها ابتدا باید هویت خود را تایید کنید و گزینه‌های دیگر شما را به بخش مربوطه یا بازیابی رمزعبور هدایت می‌کنند.

اینستاگرام همچنین از این پس ابزاری را که با استفاده از دو دوست هویت صاحب حساب را تایید می‌کند و پیشتر در مرحله آزمایشی بود در اختیار تمام کاربران قرار می‌دهد. از این قابلیت می‌توان برای دسترسی دوباره به حساب هک‌شده استفاده کرد.

متا می‌گوید از این پس با حذف حساب‌های جعلی و هشدار در مورد حساب‌های مشابه و مشکوکی که در تلاش برای دنبال کردن اشخاص هستند، با مشکلاتی همچون هک در آینده مقابله می‌کند. اگر حسابی که یک کسب‌وکار را جعل کرده به شما پیام خصوصی ارسال کند، اینستاگرام درباره این موضوع به شما هشدار می‌دهد.

تیک آبی حساب‌های وریفای‌شده نیز در جاهای بیشتری از جمله استوری، پیام خصوصی و صفحه اصلی به نمایش گذاشته می‌شود.

باید دید آیا این اقدامات در مقیاس عظیم تفاوتی در تجربه کاربران ایجاد می‌کنند یا خیر اما حداقل از این پس می‌توانید برای پیگیری حساب هک‌شده از یک صفحه رسمی استفاده کنید که احتمال گرفتار شدن در دام کلاهبرداران و متخصصان جعلی را کمتر می‌کند.

جالب اینکه در پاسخ به کامنت‌های «کمک، من هک شدم» زیر پست صفحه اصلی اینستاگرام نیز معمولاً پاسخ‌های مشابهی شما را برای کمک به «متخصصان» جعلی ارجاع می‌دهند. حال که اینستاگرام صفحه ویژه‌ای را به این موضوع اختصاص داده بهتر است درخواست خود را از این مسیر دنبال کنید.

منبع: Forbes

https://pvst.ir/dqj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو