skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وقت بازی: درآمد جهانی بازی‌های ویدئویی به ۳۲۱ میلیارد دلار می‌رسد

۱۰ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ آذر ۱۴۰۱

میزان بازی ویدیوئو

 درآمد جهانی بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۲۱ بدون در نظر گرفتن آمار ورزش‌های الکترونیکی، به ۲۱۴ میلیارد دلار رسید. PwC پیش‌بینی می‌کند این رقم با ۸.۴ درصد نرخ رشد مرکب سالانه‌ به ۳۲۱.۱ میلیارد دلار در ۲۰۲۶ برسد.

بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۱۷ تنها ۶.۱ درصد از کل سرمایه‌گذاری بخش سرگرمی و رسانه (Entertainment and Media) را شامل می‌شد. پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۲۶ به ۱۰.۹ درصد برسد و بازی‌های ویدئویی را بدل به جریان اصلی و غالب کند. بیشتر درآمد در نتیجه تبلیغات درون‌اپلیکیشنی خواهد بود که حجم سرمایه‌گذاری را نیز افزایش می‌دهد.

چین و ایالات متحده آمریکا نیمی از درآمد بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دادند. در این میان بسیاری از کشورهای پرجمعیت نیز می‌توانند از این رشد بهره ببرند؛ مثلاً ترکیه از بازارهایی بوده که بیشترین رشد را طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۶ (رشد مرکب سالانه ۲۴.۱ درصد) تجربه خواهد کرد. بعد از ترکیه، پاکستان با رشد مرکب سالانه ۲۱.۹ درصد و هند با رقم ۱۸.۳ درصد، بازارهای بعدی در زمینه رشد پرسرعت هستند.

درآمد جهانی بازی‌های ویدئویی
پیش‌بینی درآمد جهانی انواع بازی‌های ویدئویی (میلیارد دلار)

بازی‌های ویدئویی از جمله بخش‌هایی است که رشد چشمگیری کرده است. در میان انواع بازی‌ها، بازی‌های کژوال (casual) و اجتماعی از نظر درآمد در صدر قرار دارند. بازی‌های رایانه‌ای رتبه دوم را به خود اختصاص داده‌اند و بعد از آن نوبت به بازی‌های کنسولی می‌رسد. بازی‌های ویدئویی تبلیغاتی و درون‌بازی از نظر درآمد نسبت به دیگر دسته‌ها در پایین‌ترین رتبه قرار دارد اما احتمالاً در دهه‌های آینده شاهد پررنگ‌تر شدنش باشیم. در واقع، صنعت بازی با تجربه‌های مجازی و همزمان، راه را برای نسل بعدی تبلیغات و سرگرمی باز کرده است.

منبع: PwC

https://pvst.ir/djo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو