skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

مرکز ملی فضای مجازی: بیش از ۶۰ درصد از کسب‌وکارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور یافته‌اند شورای عالی فضای مجازی قوه قضائیه را موظف کرد بخشنامه‌ای در خصوص صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی تهیه کند

تحریریه پیوست

۱۸ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ آبان ۱۴۰۱

شورای عالی فضای مجازی

«حضور کسب‌وکارها روی ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش یافته و بیش از ۶۰ درصد از کسب‌وکارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور یافته‌اند.» این آماری است که در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی از سوی مرکز ملی فضای مجازی برای اعضای این شورا اعلام شد.

به گزارش پیوست، متن کامل گزارش ارائه‌شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی برای ارائه به شورای عالی فضای مجازی هنوز در دسترس نیست و به صورت عمومی منتشر نشده است اما طبق اخبار منتشرشده از سوی سایت مرکز ملی فضای مجازی بر اساس این گزارش میزان تحویل بسته‌های پستی نسبت به شهریورماه افزایش قابل توجهی یافته است که نشان از رونق اقتصاد دیجیتالی در حوزه کسب‌وکارهای خرد در فضای مجازی است. این در حالی است که پیش از این مدیرعامل شرکت پست اظهارنظر دیگری در خصوص میزان بسته‌های پستی در دو هفته اول مهرماه کرده بود.

به گزارش سایت مرکز ملی فضای مجازی، اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت ثبات شبکه به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید و با اشاره به افزایش قابل توجه حضور کسب‌وکارها در این پلتفرم‌ها مقرر کردند وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام کند.

در جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی، گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه و همچنین وضعیت اقتصاد دیجیتالی و چالش‌های موجود در این حوزه به بحث و تبادل نظر اعضا گذاشته شد.

صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی نیز از دستورات جلسه امروز شورای‌ عالی فضای مجازی بود که اعضا پس از بحث و بررسی درباره آن مقرر کردند قوه قضائیه بخشنامه‌ای در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند.

در این جلسه همچنین بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت ثبات شبکه به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید و مقرر شد وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام کند.

افزون بر این بر حمایت دولت از حضور کسب‌وکارها در پلتفرم‌های ایرانی نیز تاکید شد.

https://pvst.ir/dhr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو