skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هزاردستان خبر داد: احتمال تعطیلی بلد بعد از پایان سال/ تعدیل ده‌ها نیرو

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ آبان ۱۴۰۱

احتمال تعطیلی مسیریاب بلد

هلدینگ هزاردستان در بیانیه‌ای خبر از تعطیلی احتمالی مسیریاب بلد پس از اتمام سال جاری داده و همچنین اعلام کرده است به دلیل برخی مشکلات، ده‌ها نفر از نیروهای این شرکت تعدیل خواهند شد.

به گزارش پیوست، در بیانیه هلدینگ هزاردستان آمده است: «بلد در پنجمین سال فعالیتش با وجود تیمی باانگیزه، کم‌نظیر و همدل و محصولی با بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، به ناچار با ده‌ها نفر از همکارانش خداحافظی می‌کند.»

در این بیانیه به بسته ماندن راه‌های جذب سرمایه و دشواری ادامه دادن کسب‌وکارهایی که بازگشت سرمایه در بلندمدت را هدف خود قرار داده بودند اشاره شده و آمده است: «هیچ افق روشنی برای خروج سرمایه‌گذاران از کسب‌وکارهای بالغ‌تر اینترنتی وجود ندارد و این امید را برای آنها که سال‌های سال تا رسیدن به مرحله خروج فاصله دارند از بین برده است.»

هزاردستان همچنین از محدودیت‌های اعمال‌شده بر اینترنت و امنیتی شدن فضا ابراز نگرانی کرده و ذکر کرده است: «برخی برخوردها به خصوص در ماه‌های اخیر ما را در درستی راهی که در پیش گرفته بودیم و توانایی خود در حفاظت از حقوق کاربران به شک انداخته است.»‌

احتمال تعطیلی

هزاردستان از احتمال تعطیلی بلد نیز خبر داده است و گفته: «ما ارائه خدمت توسط نقشه و مسیریاب بلد به کاربرانش را تا پایان سال جاری تضمین می‌کنیم. در عین حال به‌زودی در مورد آینده این محصول و تبعات آن برای میلیون‌ها کاربری که تمام این سال‌ها به آن اعتماد کرده‌اند اطلاع‌رسانی دقیق‌تر انجام خواهیم داد.»

در شرایطی بلد به عنوان یک مسیریاب بومی خبر از احتمال تعطیل شدنش می‌دهد که دولت کاربران را به استفاده از اپلیکیشن‌های داخلی تشویق می‌کند و همواره اعلام کرده است تحت هر شرایطی از اپلیکیشن‌های داخلی حمایت می‌کند. با فیلتر شدن ویز در ایران، بلد، نشان و گوگل‌مپ جایگزین ویز شدند اما با توجه به بومی بودن بلد و نشان این دو اپلیکیشن به سرعت جای خود را میان کاربران ایرانی باز کردند هرچند بیلبوردهای بلد در سال ۹۸ که اشاره به کار کردن این مسیریاب بدون اینترنت می‌کرد سروصدای زیادی به پا کرد؛ البته توضیح مدیران این اپلیکیشن که برنامه‌ریزی برای این کمپین تبلیغاتی پیش از قطعی اینترنت صورت گرفته بود تا حدودی توانست فضا را آرام کند و در نهایت داده‌‌های جمع‌آوری‌شده روی این مسیریاب موجب شد کاربران به استفاده از آن تشویق شوند.

حال این مسیریاب پس از پنج سال فعالیت و جذب ۱۰ میلیون کاربر ماهانه احتمال می‌دهد تا پایان سال تعطیل شود. باید منتظر ماند و دید آیا فضا به‌ گونه‌ای تغییر خواهد کرد که این پیام‌رسان بومی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

 

https://pvst.ir/ddo
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو