skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم «باسلام» جایگزین اینستاگرام نیست

سمانه سمیع تحریریه

۲۴ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل پلتفرم باسلام هرچند این پلتفرم را یک بازارگاه تجارت اجتماعی (Social Market Palce) می‌داند اما آن را جایگزین اینستاگرام نمی‌داند از نظر او رویکرد حذف پلتفرم‌های خارجی، به طور حتم راهکار مناسبی برای تقویت پلتفرم‌های داخلی نیست.

به گزارش پیوست، محمدرضا آقایا، مدیرعامل پلتفرم باسلام، استارت‌آپ فعال در حوزه تجارت الکترونیکی، باور دارد در شرایط فعلی پلتفرم با سلام جایگزین مناسبی برای اینستاگرام نیست. او در این باره می‌گوید: تنوع اینستاگرام بسیار بالاست و دسته‌بندی کسب و کارهای داخل اینستاگرام بسیار متنوع‌تر از دسته‌بندی‌های با سلام است. او گرچه با سلام را نوعی بازارگاه تجارت اجتماعی عنوان می‌کند اما در نهایت این پلتفرم را تراکنش‌محور می‌داند.

طی روزهای گذشته بسیاری از دولتمردان تاکید کرده‌اند که کسب و کارهای داخلی بهتر است روی پلتفرم‌های داخلی مهاجرت کنند و باسلام همواره یکی از گزینه‌های پیشنهادی آنها عنوان شده است.

آقایا در این رابطه می‌گوید: پایه اصلی پلتفرم با سلام خرید و فروش است و کاربران را به سمت انجام تراکنش اقتصادی راهنمایی می‌کند؛ اما اینستاگرام لزوما تراکنش محور نیست و کاربران بنا به علائق روحی هویت و پروفایل خود را تکمیل می‌کنند. به گفته آقایا فعلا با سلام، به واقع فضای مناسبی برای تولید‌کنندگان محتوا، تیسترها، آموزش‌دهندگان آرایشگری، موزیسین‌ها و نمونه‌هایی از این دست نیست. ضمن اینکه او می‌گوید: بسیاری از غرفه‌داران با سلام نیز در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و در اینستاگرام برای کسب و کار خود و با سلام تبلیغ می‌کنند.

محمدرضا آقایا مدیرعامل با سلام

مدیرعامل با سلام باور دارد که نباید مقایسه‌ای بین این دو پلتفرم(باسلام و اینستاگرام) صورت بگیرد و می‌گوید: حذف پلتفرم‌های خارجی موجب تقویت پلتفرم داخلی نمی‌شود بلکه دولت اگر می‌خواهد پلتفرم داخلی را تقویت کند باید در تامین سرمایه برای توسعه و رشد کمک کننده باشد. این درحالی است که در شرایط فعلی با سلام و شرکت‌های مشابه ما برای جذب سرمایه با مشکل مواجه هستند.

از نظر او  تپسی توانسته به بهترین راه برای جذب و تامین سرمایه دست یافته است. آقایا در پاسخ به این سوال که اختلال در اینترنت روی کسب و کار آنها چه تاثیری داشته گفت: اکنون نمی‌توانیم آماری ارائه بدهیم و حالا برای قضاوت و ارزیابی در این مورد زود است.

https://pvst.ir/dck
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو