skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زرین‌پال: تراکنش کسب‌وکارها به صورت میانگین ۴۰ درصد کاهش یافت

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۶ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ مهر ۱۴۰۱

قطع اینترنت و کسب‌وکارهای خرد

بر اساس آمارهای زرین پال، در پنج روز ابتدایی اختلال اینترنت در ایران، به‌ طور میانگین حجم و تعداد تراکنش‌های کسب‌وکارهای مختلف ۴۰ درصد کاهش یافته‌ا است. در این بین تنها دسته کسب‌وکارهای مذهبی افزایشی ۵۹ درصدی پیدا کرده‌اند.

به گزارش پیوست، قطع اینترنت در ساعت‌هایی از روز و همچنین فیلتر شدن اینستاگرام به عنوان مهم‌ترین بازار خرده‌فروشی ایران باعث شده است کسب‌وکارهای متعددی با مشکل مواجه شوند. حسین رستمی، مدیر مارکتینگ زرین‌پال، می‌گوید در پنج روز ابتدایی این اختلال‌ها به صورت میانگین ۴۰ درصد از تعداد و حجم تراکنش کسب‌وکارهای مختلف کاسته شده است. در این بین کسب‌وکارهای مرتبط با پوشاک، بیشترین کاهش را داشته‌اند.

در حالی که امروز (۶ مهر) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح دقیقی درباره زمان بازگشت شرایط اینترنت به حالت عادی نداد و همچنین احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام را رد نکرد، نگرانی‌های فزاینده‌ای برای کسب‌وکارهای خرد در این پلتفرم محبوب ایجاد شده است.

حسین رستمی
حسین رستمی، مدیر مارکتینگ زرین‌پال

حسین رستمی، مدیر مارکتینگ زرین پال، در این‌باره می‌گوید: دسته کسب‌وکاری پوشاک ۷۱ درصد، دسته خدمات وب‌سایت ۶۸ درصد، دسته شبکه‌های اجتماعی ۶۰ درصد و دسته آموزشی ۵۶ درصد در حجم و تعداد تراکنش‌ها کاهش پیدا کرده‌اند.

اینترنت در ایران از هفته گذشته و به دنبال اعتراضات گسترده به دلیل مرگ مهسا امینی، دچار کندی و قطعی چندین‌ساعته شد. همچنین از روز ۴ مهر، اینستاگرام و واتس‌اپ از دسترس خارج شدند و پس از آن تا امروز بر دامنه سایت‌ها و پلتفرم‌های فیلترشده افزوده شده است.

مدیر مارکتینگ زرین پال می‌گوید در این مدت تنها دسته کسب‌وکارهای مذهبی در حجم و تعداد تراکنش‌ها ۵۹ درصد رشد کرده‌اند.

اینستاگرام یک بار دیگر نیز در دی‌ماه ۹۶ به همراه تلگرام فیلتر شده بود؛ اما پس از ۱۰ روز دوباره در دسترس قرار گرفت. اکنون شایعات فراوانی درباره دائمی شدن فیلترینگ آن به گوش می‌رسد.

https://pvst.ir/d8d
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو