skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در نامه‌ای به وزیر صمت: تفکیک اتحادیه را تا تصویب قانون اصلاحی نظام صنفی متوقف کنید

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار توقف تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تا تصویب قانون اصلاحی نظام صنفی شد.

به گزارش پیوست، در نامه‌ای که مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، برای وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده از فاطمی امین خواسته است با توجه به اصلاح قانون نظام صنفی در کمیسیون اقتصادی بر اساس رویکردهایی از جمله جلوگیری از تفکیک و تکثیر اتحادیه‌ها، تفکیک اتحادیه را متوقف کند.

سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت، اردیبهشت ۱۴۰۱ در نامه‌ای خطاب به معاون تجارت و خدمت وزارت صمت موافقت خود را با تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دو اتحادیه خدماتی و توزیعی اعلام کرد. این نامه و تصمیم به تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دو اتحادیه موجب تاخیر در برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی شد.

وزیر صمت در شرایطی ۱۱ اردیبهشت‌ماه موافقت خود را با تفکیک اتحادیه اعلام کرد که قرار بود ۱۹ اردیبهشت‌ماه انتخابات این اتحادیه برگزار شود. در همان زمان بسیاری از اعضای صنف با این تصمیم مخالفت کردند. در نامه وزیر صمت خطاب به علیرضا شاه‌میرزایی، ضمن موافقت با موضوع تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی بر این نکته تاکید شده است که در اسرع وقت تفکیک اعضای مذکور بین دو اتحادیه انجام و فرایند ثبت‌نام انتخابات و سایر مراحل قانونی برای اتحادیه طی شود.

تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی
نامه سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر صمت برای توقف دستور تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دو اتحادیه

در نامه طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، به وزیر صمت نیز مجدداً تاکید شده است که نسبت به تسریع در برگزاری انتخابات معوق این اتحادیه با مشارکت هرچه بیشتر اصناف و کسب‌وکارها اقدام کنند.

در شرایطی در این نامه بر برگزاری انتخابات اتحادیه تاکید می‌شود که نزدیک به یک سال است برگزاری انتخابات این اتحادیه به تعویق افتاده است و با اینکه بارها مراجع مختلف بر برگزاری این انتخابات تاکید کرده بودند اما با تعویق چندباره آن به دلایل مختلف از جمله کرونا، ماه رمضان و در نهایت تفکیک اتحادیه به دو اتحادیه مجزا همچنان زمان مشخصی برای برگزای انتخابات تعیین نشده است. پیش از این نماینده مجلس، تعدادی از کسب‌وکارهای اینترنتی نیز در نامه‌ای وزیر صمت خواستار برگزاری انتخابات شده بودند و از برگزار نشدن انتخابات شکایت کرده بودند.

هیات عالی نظارت در ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱ مقرر کرده بود ظرف یک ماه انتخابات این اتحادیه برگزار شود اما تاکنون انتخاباتی به این منظور برگزار نشده است.

https://pvst.ir/d50

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو