skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعتراض تعدادی از کسب‌وکارهای آنلاین به تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

تعدادی از کسب‌وکارهای آنلاین در اعتراض به تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی ضمن صدور بیانیه‌ای مشترک این اقدام را آغازگر مشکلات متعددی دانسته و صراحتا با آن مخالفت کردند. آنها از وزارت صمت خواستند ضمن توقف اجرای این تفکیک نظر تخصصی کسب وکارهای اینترنتی را دریافت کند.

به گزارش پیوست، هنوز زیاد از اعلام لغو برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از سوی هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی، نمی‌گذرد که از چند روز پیش موضوع موافقت وزیر صمت با تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دو اتحادیه خدماتی و توزیعی موج دیگری از اعتراضات را از سوی اعضای این اتحادیه برانگیخته است و در آخرین واکنش، تعدادی از کسب‌وکارهای آنلاین در نامه‌ای ضمن ابراز تاسف از تاخیرهای چند باره در انتخابات اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی از سوی وزارت صمت، اعلام کردند موضوع تفکیک آن اتحادیه به دو اتحادیه دیگر، موجی از نگرانی را در میان کسب وکارهای آنلاین ایجاد کرده است.

بیانیه مشترک کسب و کارهای آنلاین در اعتراض به تفکیک اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی

این کسب‌وکارها که شامل آپارات، اسنپ، اسنپ دکتر، اسنپ فود، ایمالز، تخفیفان، چیستا، دیجی اکسپرس، دیجی پی، دیجی کالا، دیوار، سفرمارکت، شبکه مترجمین ایران، شیپور، صباویژن، سینما تیکت، علی‌بابا، فیدیبو، فیلیمو، کارنامه، کافه بازار، کمدا و مدیانا هستند، در بخش دیگری از این نامه تاکید کرده‌اند که کسب‌وکارهای آنلاین نسبت به تخصصی شدن فعالیت اتحادیه موافقند.

آنها دلیل مخالفت خود با تصمیم ناگهانی و یک طرفه وزارت صمت را در نظر نگرفتن نظر تخصصی کسب‌وکارهای اینترنتی دانسته‌اند. در این نامه کسب‌وکارهای آنلاین همچنین به ماده ۲ و سه «قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار» اشاره و تاکید کرده‌اند دولت مکلف است جهت تدوین هر گونه لایحه و دستورالعمل، نظرات بخش خصوصی از جمله تشکل‌ها را دریافت و آن را لحاظ کند.

آنها ضمن ابراز مخالفت صریح خود با این تصمیم پیشنهاد کرده‌اند وزارت صمت ضمن توقف اجرای تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، نظر تخصصی کسب‌وکارهای اینترنتی را دریافت کند.

پیش از این نیز ائتلاف تاد، انجمن تجارت الکترونیکی تهران و اتاق اصناف  تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی را غیرقانونی دانسته و به آن اعتراض کرده بودند.

https://pvst.ir/cdf
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو