skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هومکا از ابتدای ۱۴۰۱ رشد هفت برابری در خدمات خود را تجربه کرده است

سمانه سمیع تحریریه

۱۲ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

استارت‌آپ هومکا، دستیار مراقبت، درمان و آزمایش در محل، از ابتدای ۱۴۰۱ رشد هفت برابری در خدمات خود را تجربه کرده است.

به گزارش پیوست، احمد طاهرخانی هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل هومکا در رابطه با ایده اولیه هومکا می‌گوید: اسفند ۹۸ طراحی اولیه محصول و ایده ابتدایی را به مراقبت از سالمندان در منزل اختصاص دادیم و از نوروز ۹۹ فروش خدمات‌مان را آغاز کردیم. تقاضا بالا بود و افراد اعزامی با استانداردهای هومکا سنجیده می‌شدند اما کرونا در حال افزایش بود و کاربران بابت اینکه افراد ممکن است ناقل باشند ابراز نگرانی می‌کردند. در همان ابتدای کار در کنار تست‌های کرونا به سراغ آزمایش، تزریق و اعزام پزشک در محل رفتیم و قدم به قدم خدمات هومکا را ارتقا دادیم و تکمیل کردیم. حالا هومکا از ابتدای ۱۴۰۱ رشد هفت برابری در خدمات خود را تجربه کرده است.

طاهرخانی قدیمی بودن قوانین و تطبیق‌ناپذیری آنها با بیزینس مدل‌های جدید را از چالش‌های استارت‌آپ‌های حوزه سلامت دیجیتالی می‌داند.

در جست‌وجوی سرمایه‌گذار

به گفته طاهرخانی، با بیشتر شدن و پیک‌های پی‌در‌پی کرونا در سال ۹۹ آنها تمرکز خود را روی خدمات مرتبط با کرونا می‌گذارند و تمام بازاریابی محتوایی و شبکه‌های اجتماعی هومکا را بر اساس این موضوع پایه‌گذاری می‌کنند. او در این باره  می‌گوید: می‌دانستیم بالاخره کرونا تمام‌شدنی است و ما باید به سمت دیگر خدمات سلامت برویم و همان خدمات مکمل مثل تست کرونا، آزمایش خون، تزریقات در محل کار و منزل را جدی‌تر پیگیری کردیم.

با گسترش فعالیت‌های هومکا، مدیران این مجموعه تصمیم می‌گیرند سرمایه‌گذار مناسبی برای توسعه فعالیت‌های هومکا پیدا کنند و به این شکل استارت‌آپ هومکا در سال ۱۴۰۰ از هلدینگ مکث و گروه مدیریت سرمایه لیان به صورت مشترک سرمایه جذب می‌کند.

طاهرخانی باور دارد این افزایش سرمایه با هدف توسعه انجام آزمایش‌ها در منزل و محل کار مجموعه اتفاق افتاده و هومکا از سال ۱۴۰۰ در کنار خدمات مراقبتی کرونا به سمت فعالیت‌‌هایی مثل فیزیوتراپی در محل می‌رود. به گفته طاهرخانی، در حال حاضر پلتفرم هومکا سه جنبه مختلف دارد: کاربران، نمونه‌گیر‌ها و آزمایشگاه‌ها و مراکز و در حال حاضر ۱۷ آزمایشگاه معتبر با هومکا همکاری می‌کنند. تهران، البرز، تبریز رشت، قزوین، اصفهان و به‌ زودی شیراز و مشهد نیز در دایره شهرهای این پلتفرم قرار می‌گیرند و حدود ۳۰۰ متخصص نمونه‌گیر با این پلتفرم همکاری می‌کنند.

و اما چالش

به باور طاهرخانی، استارت‌آپ‌ها اصولاً در همه جای جهان جلوتر از قانون‌گذارها هستند اما در ایران این موضوع بیشتر شده و اعمال محدودیت‌ها فعالیت‌های استارت‌آپ‌ها را محدود کرده است و این موضوع به نفع نظام سلامت نیست.

او همچنین قدیمی بودن قوانین و تطبیق‌ناپذیری آنها با بیزینس مدل‌های جدید را هم از چالش‌های عمده فعالان و استارت‌آپ‌های حوزه سلامت دیجیتالی می‌داند.

https://pvst.ir/cwg
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو