skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تصمیم‌گیری درباره آمیتیس به کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال سپرده شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۰ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

کارگروه اقتصاد دیجیتال

سیزدهمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با موضوع حل مشکل پلتفر‌م‌های برخط بیمه و تصمیم بیمه مرکزی برای راه‌اندازی سوییچ آمیتیس برگزار و در نهایت تصمیم‌گیری در مورد این سوییچ به کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال سپرده شد.

به گزارش پیوست، تصمیم بیمه مرکزی مبنی بر راه‌اندازی سوییچ بیمه‌ای و دادن انحصار به شرکت راهبرد نگار آمیتیس، اعتراض بیمه‌های برخط را در پی داشت و کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت نیز خواستار توقف فعالیت آن شد. با وجود اینکه بیمه مرکزی اصرار داشت این سوییج رقیب کسب‌وکارها نیست بلکه فعالیت آنها را تسهیل می‌کند. حال در شرایطی که چند روزی است فعالیت آمیتیس موقتاً متوقف شده است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر بر لزوم حل مشکل اینشورتک‌ها و حل تعارض منافع آنها با بیمه‌های سنتی تاکید کرد.

عیسی زارع‌پور در جلسه‌ای با  کارگروه راهبری اقتصاد دیجیتال در مورد سوییچ آمیتیس تاکید کرد شیوه‌های سنتی فروش بیمه مانند نمایندگی‌ها نباید باعث شوند مردم از دسترسی به خدمات بیمه‌ای برخط و باکیفیت محروم شوند.

زارع‌پور: بخش سنتی مقاومت نکند

عیسی‌ زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم، در جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال که با حضور دستگاه‌های مربوطه و با موضوع حل مشکل پلتفر‌م‌های برخط بیمه برگزار شد گفت: موضوعاتی نظیر دایر بودن دفاتر کارگزاری یا نمایندگی‌های فروش که به شکل سنتی در حوزه‌های مختلف به‌ ویژه صنعت بیمه به مردم ارائه خدمت می‌کنند نباید مانع از ارائه خدمات صحیح برخط و الکترونیکی به مردم و به‌ تبع آن محرومیت طیف وسیعی از مردم از خدمات باکیفیت پلتفرم‌های برخط ارائه خدمات بیمه‌ای در کشور شود.

زارع‌پور به مقاومت همیشگی حوزه‌های سنتی در برابر خدمات نوین پلتفرم‌ها اشاره کرد و گفت: باید ضمن در نظر گرفتن منافع بیمه‌های تجاری و محوریت نظارت و تنظیم‌گری بیمه مرکزی، موضوعاتی مانند ایجاد رقابت، بهبود کیفیت و توسعه دسترسی به این سرویس‌ها نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

همچنین اعضای کمیسیون اقتصاد دیجیتال در این جلسه دیدگاه‌های خود را در این باره برای تنظیم‌گری پلتفرم‌های برخط بیان کردند و مقرر شد مسائل مطرح‌شده در این جلسه در جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال طرح و تصمیم‌گیری شود.

https://pvst.ir/cvn
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو