skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آپ ۱۰ درصد سود هر سهم را تقسیم کرد مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق‌العاده آسان پرداخت پرشین برگزار شد

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۳۰ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ آذر ۱۴۰۱

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق‌العاده آسان‌پرداخت پرشین

شرکت آسان‌پرداخت پرشین در مجمع عمومی عادی سالانه خود فقط ۱۰ درصد از سود هر سهم (۲۲ ریال) را بین سهامدارانش تقسیم کرد. بر اساس صورت‌های مالی سالانه، آپ در سال ۱۴۰۰ به ازای هر سهم ۲۱۸ ریال سود محقق کرده بود. مدیرعامل آپ در این مجمع از افزایش درآمدهای غیروابسته به کارمزد شاپرک در سال آینده خبر داد.

به گزارش پیوست، مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع فوق‌العاده آسان‌پرداخت پرشین، امروز پنجشنبه ۳۰ تیر برگزار شد. در این مجمع علی اکبر فرهانی‌، مدیرعامل آپ، با اشاره به فشارهای مالیاتی و کاهش درآمد از محل پوزها و همچنین افزایش نیافتن کارمزد شاپرک گفت: به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های هلث‌تک، لندتک، بیمه و گردشگری رفتیم و در سال جدید به حوزه نئوبانک نیز ورود خواهیم کرد. او اعلام کرد در فکر افزایش درآمدهای غیروابسته به کارمزد شاپرک هستند و همکاری خود را با شبکه همکاران و سایر استارت‌آپ‌ها بیشتر خواهند کرد.

فرهانی‌ در ابتدای این مجمع به ارائه گزارشی پیرامون عملکرد و وضعیت شرکت آسان‌پرداخت پرشین پرداخت و گفت: آپ در سال ۸۸ بدون وابستگی به هیچ نهاد دولتی، وابسته یا بانکی راه‌اندازی شد. در سال ۹۰ به عنوان اولین PSP متصل به شاپرک مجوز گرفت و در سال ۹۳ بخشی از سهام خود را به بانک کشاورزی واگذار کرد و در نهایت در سال ۹۵ به شرکت سهامی عام تبدیل شد.

علی اکبر فرهانی‌، مدیرعامل آپ
علی اکبر فرهانی‌، مدیرعامل آپ

او در ادامه با اشاره به افزایش تعداد رقبا در این صنعت گفت آپ جایگاه خود را مانند گذشته حفظ کرده و در حال حاضر بیشترین سهم پرداخت اینترنتی را در کشور به خود اختصاص داده است. همچنین به گفته مدیرعامل آپ، این شرکت رتبه چهارم در بین شرکت‌های پرداخت را دارد و پرکاربردترین و پرکاربرترین کیف پول اینترنتی است.

مدیرعامل شرکت آسان‌پرداخت پرشین به همکاری با توسن برای ارائه خدمات BMPL، امکان تخصیص اعتبار چندگانه، پشتیبانی از بن کارت و… به عنوان سایر خدمات این شرکت اشاره کرد و توضیح داد: در جایگاه هشتم به لحاظ تعداد پوز نصب‌شده در کشور و رتبه چهارم به لحاظ اثربخشی و بهره‌وری در این بخش ایستاده‌ایم.

فرهانی در ادامه این مجمع به روند رو به رشد درآمد ناخالص شرکت طی سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه حاشیه سود خدمات اپراتوری به شدت کم است درآمد خالص در بخش عملیاتی رشد کمی نسبت به ناخالص پیدا کرده است.

او با اشاره به وجود چالش‌های مختلف شرکت در بخش نسبت‌های اهرمی و نقدینگی ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌ها از طرفی و ثبات تعرفه شاپرک از طرف دیگر در این بخش با مشکل مواجهیم و به دنبال افزایش درآمدهای غیروابسته به کارمزد شاپرک هستیم.

در ادامه این مجمع، پس از قرائت گزارش حسابرس، سامع امیری رئیس مجمع، آپ را موظف به تعیین تکلیف اراضی خود تا پایان سال ۱۴۰۱ و همچنین تعیین تکلیف بحث حاکمیت شرکتی کرد. علاوه بر این، یک تنفس دوهفته‌ای به منظور تعیین بازرس اصلی و علی‌البدل تعیین شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق‌العاده آسان‌پرداخت پرشین
مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع فوق‌العاده آسان‌پرداخت پرشین
https://pvst.ir/cs8
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو