skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز فناوری بنیاد سینمایی فارابی به زودی راه‌اندازی می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۲۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کارن کراد

مرکز فناوری بنیاد سینمایی فارابی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پیوست در نشست خبری تامین مالی جمعی فیلم‌های سینمایی که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد سینمایی فارابی و شرکت کارن برگزار شد، اولین تفاهم‌نامه همکاری این ۳ مجموعه نیز به امضا رسید. سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این نشست به نوآوری‌های بنیاد سینمایی فارابی در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: به زودی مرکز فناوری بنیاد سینمایی فارابی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری راه‌اندازی می‌شود.

او همچنین درباره چالش‌ها و برنامه‌ریزی‌های بنیاد فارابی صحبت کرد و توضیح داد: بنیاد سینمایی فارابی به عنوان متولی حوزه فرهنگ و هنر آنقدر سرمایه‌دار نیست که بتواند تامین مالی همه پروژه‌های سینمایی را به عهده بگیرد و به همین خاطر از ابزارهای مدرن سرمایه‌گذاری مثل تامین مالی جمعی استفاده می‌کند چون ما باور داریم سرمایه‌گذاری به روش جمعی می‌تواند نقش اساسی در کمک به صنعت سینما داشته باشد.

او همچنین یادآور شد در هر محصول سینمایی که تولید می‌شود، ریسک هم وجود دارد اما در واقع ویژگی اصلی تامین مالی جمعی این است که موسساتی به عنوان ضامن، اصل سرمایه را تضمین می‌کنند تا ریسک سرمایه‌گذاران خرد کاهش پیدا کرده و اصل سرمایه مردم آسیب نبیند.

 آغازی خوب برای صنعت سینما

علی عمیدی، مدیرعامل سکوی تامین مالی جمعی کارن هم با اشاره به سابقه طولانی مفهوم تامین مالی جمعی در ایران، افزود: ما روش سرمایه‌گذاری به روش جمعی را در بسیاری از استارت‌آپ‌ها انجام داده‌ایم و صنعت سینما هم صنعت جذابی است که ما با توجه به حساسیت‌های زیاد وارد آن شده‌ایم و حالا به کمک بنیاد سینمایی فارابی در تلاش هستیم تا یک برنامه‌ریزی جدی و مدون برای ایجاد یک تجربه خوب از مشارکت مردم رقم بزنیم.

عمیدی درباره تجربه موفق کمپین‌های قبلی تامین مالی جمعی گفت: تا امروز بیش از پنجاه میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف تامین مالی صورت گرفته و یک طرح سینمایی هم داشتیم که ۲۱۵ نفر با میانگین ۱۸ میلیون تومان در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

عمیدی همچنین تاکید کرد در حال حاضر اولویت و تمرکز روی پروژه‌هایی با حاشیه ریسک پایین است تا فرآیند سرمایه‌گذاری و سوددهی بتواند با موفقیت بیشتری پیش برود و مردم با انگیزه بیشتری سرمایه های خود را وارد پروژه‌های سینمایی کنند.

علیرضا دلیری دستیار ویژه معاون فناوری رئیس جمهور هم با اشاره به جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در روش تامین مالی جمعی ادامه داد: نقش استارت‌آپ‌های فعال در تحول حوزه‌های مالی غیرقابل انکار است و روش تامین مالی جمعی هرروزه در حال افزایش است. این موضوع به خودی خود ارزشمند است چون به این شکل سقف سرمایه‌گذاری نیز افزایش می‌یابد و افراد بیشتری وارد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سینمایی می‌شوند. دلیری سرمایه‌گذاری به روش تامین مالی جمعی را کمک به صنعت سینما و توسعه اقتصادی کشور دانست و توضیح داد معاونت فناوری ریاست جمهوری با قاطعیت از طرح‌های خلاقانه و نوآور استقبال می‌کند و در سال اقتصاد دانش‌بنیان در کنار استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاریست.

https://pvst.ir/cr9
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو