skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دایرکتوری تجاری مراکز داده آماده بهره‌برداری شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

دایرکتوری تجاری مراکز داده آماده بهره‌برداری شد

امکان ثبت اطلاعات اشخاص حقیقی و مشاوران سازمان نصر و فعال در حوزه مراکز داده به عنوان مرجعی برای توسعه کسب‌وکار مشاوران و آشنایی بیشتر سازمان‌ها با متخصصان با رونمایی از دایرکتوری تجاری مراکز داده امکان‌پذیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، محمد آذری، رئیس کمیسیون زیرساخت مراکزداده، گفت: در ادامه فعالیت‌های دوره قبل کمیسیون، پس از تشکیل دوره دوم کمیسیون زیرساخت مراکزداده در آبان ۱۴۰۰، موضوع ایجاد دایرکتوری تجاری مراکز داده به عنوان یکی از فعالیت‌های مهم و ضروری شناسایی شد و در دستور کار کارگروه ویژه قرار گرفت.

او افزود: امیدواریم با مشارکت تامین‌کنندگان تجهیزات و ارائه‌دهندگان خدمات در ثبت صحیح و کامل اطلاعات در این دایرکتوری، از طریق ارائه اطلاعات طبقه‌بندی‌شده بنا بر نیاز مخاطبان، شرایط مناسبی برای دسترسی و انتخاب بهینه مشتریان فراهم شود.

به گفته آذری، صنعت مراکزداده از ترکیب بیش از ۱۲ صنعت تشکیل شده و گستردگی و تنوع قابل توجهی در حوزه تامین‌کنندگان تجهیزات و خدمات در این حوزه وجود دارد. این ویژگی پیچیدگی فرایند شناسایی و انتخاب تامین‌کنندگان و پیمانکاران این حوزه را برای کارفرمایان ایجاد می‌کند تا آنجا که در گذشته درخواست‌های مکرری از سازمان‌ها و کارفرمایان خصوصی و دولتی برای دریافت فهرست شرکت‌های فعال در بخش‌‏های مختلف به کمیسیون ارجاع شده است.

دایرکتوری تجاری مراکز داده آماده بهره‌برداری شد
دایرکتوری تجاری مراکز داده آماده بهره‌برداری شد.

شناسایی معیارهای اصلی برای جست‌وجو در دایرکتوری تجاری

محمد حسن گلستانه، عضو هیات مدیره و عضو کمیسیون زیرساخت مراکزداده سازمان نظام صنفی رایانهای استان تهران، نیز با اشاره به اینکه به منظور انجام فعالیت طراحی و ایجاد دایرکتوری تجاری مراکزداده کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده است گفت: اولین اقدام تعریف‌شده در این خصوص موضوع دسته‌بندی اطلاعات گسترده این حوزه در سطوح رسته، رده و شاخه بود. این فعالیت در اواخر دوره اول کمیسیون مراکزداده آغاز شد و پس از تکمیل و جمع‌بندی در جلسات آغازین این دوره کمیسیون، به کارگروه ویژه تشکیل‌شده به منظور ایجاد دایرکتوری تجاری ارجاع شد.

عضو هیات مدیره و عضو کمیسیون زیرساخت مراکزداده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران توضیح داد: برای سهولت در جست‌وجو و طبقه‌بندی اطلاعات سعی بر این بوده است تا شرکت‌ها در زمان ثبت‌نام نسبت به مشخص کردن زمینه فعالیت خود بر اساس پارامترهایی از جمله رتبه شورا، ماهیت حقیقی یا حقوقی، عضویت در کمیسیون‌های مرتبط، گواهینامه‌های نظام صنفی، افتا، و پدافند غیرعامل اقدام کنند تا بعد از ثبت اطلاعات و بررسی آن، ذی‌نفعان به سرعت به اطلاعات مورد نیاز بر اساس فیلترهای تعبیه‌شده دسترسی پیدا کنند.

او ادامه داد: از دیگر امکانات دایرکتوری تجاری، امکان ثبت اطلاعات اشخاص حقیقی و مشاوران سازمان نصر و فعال در حوزه مراکز داده به عنوان مرجعی برای توسعه کسب‌وکار مشاوران و آشنایی بیشتر سازمان‌ها با متخصصان این حوزه است.

گلستانه گفت: علاوه بر موارد فوق بر اساس نیاز صنعت و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده یکی از اهداف راه‌اندازی دایرکتوری فوق ایجاد مرجعی برای اطلاع‌رسانی اخبار این حوزه و شرکت‌های فعال است که امیدواریم گامی کوچک در ارتقای دانش در حوزه مراکز داده باشد.

او در پایان با اشاره به اینکه در این مرحله ثبت‌نام و استفاده از خدمات این وب‏گاه رایگان است گفت: از کلیه تامین‌کنندگان تجهیزات و خدمات رشته ای در حوزه مراکز داده، پیمانکاران طرح و ساخت (EPC)، پیمانکاران پشتیبانی و نگهداری و همچنین مشاوران حقوقی و حقیقی فعال در این حوزه دعوت می‌کنیم با مراجعه به وب‏گاه http://dcdirectory.ir/ و ثبت‌نام در آن، نسبت به تکمیل پروفایل و ثبت کامل اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

https://pvst.ir/chy

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو