skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه‌گذار هست، امنیت سرمایه‌گذاری نیست دمودی دیجی‌نکست با هدف معرفی‌ گروه‌های استار‌ت‌آپی برای جذب سرمایه برگزار شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

دمودی دیجی‌نکست

 رویداد دمودی دیجی‌نکست با هدف معرفی استارتاپ‌های این مجموعه و جذب سرمایه‌گذاران دیگر برگزار شد. دیجی‌نکست بازوی نوآوری گروه دیجی‌کالاست که در استارتاپ‌های زنجیره‌ای کامرس سرمایه‌گذاری می‌کند. در این مراسم پنلی با عنوان «چالش نوآوری در کسب‌وکارهای اینترنتی» با حضور مدیران دیجی‌کالا و مدیرعامل جوانه و رییس هیات مدیره پادرو برگزار شد.

به گزارش پیوست، حمید محمدی، هم بنیانگذار و مدیر عامل دیجی‌کالا، در پنل «چالش نوآوری در کسب‌وکارهای اینترنتی» گفت: با توجه به اینکه در ایران کسب‌وکارهای بزرگی که روی کسب‌وکارهای کوچک سرمایه‌گذاری کنند، وجود ندارد، دیجی‌نکست با ایده سرمایه‌گذاری روی زنجیره ارزش شکل گرفت و فلسفه وجودی دیجی‌نکست در واقع سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های کم‌مصرف و خلاقانه در نوآوری باز است.

پنل دیجی‌نکست
پنل چالش نوآوری در کسب‌وکارهای اینترنتی

محمود کریمی، رییس هیات مدیره استارتاپ پادرو نیز بر این باور بود که شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک برای سود رساندن به سهامداران خود روی نوآوری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در ادامه سهیل مقدم، معاون تکنولوژی دیجی‌کالا، گفت: «از چهار سال پیش پلتفرم دیجی‌کالا را با هدف مقیاس‌پذیر کردن متحول کردیم. آینده‌ای که برای خود متصور هستیم این است که هر بخش از این پلتفرم درست مانند یک لگو باشد و بتواند سرویس‌های مختلفی ارائه دهد.»

آرین افشار، مدیر سرمایه‌گذاری جوانه در ادامه این پنل در رابطه با توسعه کسب‌وکارها، بنچمارک (در لغت به معنای قضاوت درباره‌ی کیفیت یک محصول بر اساس مقایسه‌ی آن با محصولات مشابه) را موضوعی مثبت دانست و براین باور بود که توسعه کسب‌وکار به صورت مشابه در هر صنعتی معنی‌دار است.

ایران در جریان اطلاعاتی جهان نیست

در ادامه سعید محمدی، هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیات مدیره دیجی‌کالا در رابطه با بحران مهاجرت نیروی انسانی متخصص از ایران، گفت: مهاجرت در ذات بد نیست و اتفاقا گاهی هم لازم است.

او با جدی دانستن موضوع مهاجرت در دیجی‌کالا ادامه داد: «ایران ناخواسته تبدیل به کشوری شده است که در جریان اطلاعاتی جهان نیست. افرادی که مهاجرت می‌کنند، می‌توانند علم را به کشور برگردانند؛ اما اتفاق بد آن است که این افراد به کشور خود بازنگردند و ارتباط خود را قطع کنند.»

رئیس هیات مدیره دیجی‌کالا در رابطه با فعالیت دیجی‌نکست با تاکید براینکه به کارگیری تکنولوژی‌های زیرساخت ابری، لجستیک و فین‌تک از اهداف به دست آمده از دیجی‌نکست بوده، توضیح داد: «ایده وجود این پلتفرم جایی شروع شد که کسب‌وکار دیجی‌کالا گسترش پیدا کرد و ابعاد متفاوت آن مانند تنوع در سرویس و حفظ و نگهداشت مخاطبان کار سختی شد. در این مقطع ما متوجه شدیم که وجود پلتفرمی مانند دیجی‌نکست ابزار خوبی خواهد بود.»

سعید محمدی در پایان در خصوص چالش‌های کسب‌وکارهای اینترنتی با تاکید براینکه سرمایه‌گذار هست اما امنیت سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد، گفت: «اگر این احساس امنیت ایجاد شود به دنبال آن پول و سرمایه لازم هم ایجاد خواهد شد و پس از آن می‌توان انتظار داشت که در لبه تکنولوژی حرکت کنیم.»

از بازی بر بستر بلاک‌چین تا تحلیل سلامت پوستی در یک عکس

در روز دمودی دیجی‌نکست در ابتدا تیم روبوویر،  فعال در زمینه انبارداری پیشرفته در سطح کلان به ارائه پرداخت. در این استارت‌آپ ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ربات به صورت همزمان در یک محیط فشرده کار مسیریابی را انجام می‌دهند و این فعالیت در کمترین زمان ممکن و بدون ترافیک انجام می‌شود.

دمودی دیجی‌نکست
استارت‌اپ گنجه، فعال در حوزه لجستیک

آپ تایم مجموعه دومی بود که محصول خود را ارائه کرد. این مجموعه در زمینه پخش و جمع آوری فعال است و با استفاده از هوش مصنوعی آدرس را تبدیل به لوکیشن می‌کند.

تیم استارت‌آپ یوسیستنت که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت، از اسپیکری رونمایی کرد که با هدف ایجاد تغیر در سبک زندگی، قادر است تمام روتین صبح‌گاهی افراد را ایجاد کند.

تیم استارت‌اپ گنجه، فعال در زمینه لجستیک نیز به ارائه پرداخت. به گفته بنیان‌گذاران این مجموعه گنجه با ایجاد کمدهای شهری برای دریافت مرسولات قادر است تا ۴۰ درصد از هزینه لجستیکی شهروندان بکاهد.

ماکوویژن، کارپو و دژینو سه تیم دیگری بودند که به ارائه فعالیت خود پرداختند. این سه مجموعه به ترتیب در حوزه ایجاد سیستم بارکدخوان، ایجاد سامانه تحلیل رفتاری برای رانندگان با هدف به حداقل رساندن خسارت‌ها و ابزار هوش مصنوعی برای پیدا کردن ناشران تبلیغات و جلوگیری از تقلب‌ها در این حوزه فعالیت داشتند.

در بخش پایانی این رویداد، هفت تیم دیگر به ارائه محصول خود پرداختند. بایتیکل، فعال در حوزه آموزش و مدیریت مالی در بازارها، موزکوین، استدیو بازی سازی بر بستر بلاک‌چین، ریرا، سرویس هوش مصنوعی فعال در حوزه سلامت، لوکپوینت، سرویس جمع‌آوری داده‌های شهری از طریق گیمیفیکیشن، ویراست، اپلیکیشن ورزشی آنلاین برای تحلیل حرکت‌های ورزشی و میس‌لی، اپلیکیشن فعال در حوزه زیبایی و سلامت از دیگر استارت‌آپ‌هایی بودند که در دمودی دیجی‌نکست فعالیت خود را توضیح دادند.

https://pvst.ir/cdn
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو