skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش تصویری دسترسی کامل در AnyDesk

شادی یگانه نویسنده میهمان

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

آموزش کار با AnyDesk

در این مطلب می‌خوانید

  شاید برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از کامپیوتر برای کارهای مختلف، دچار مشکل شده و برای گرفتن کمک حضوری از افراد زمان کافی ندارید؛ یا برعکس به علت توانایی حل مشکلات کامپیوتری، همیشه از طرف دیگران دعوت به کمک و راهنمایی آنها می‌شوید. در این مواقع بهترین کار برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان، استفاده از نرم‌افزارهای کنترل از راه دور است. در این مطلب به معرفی نرم‌افزار محبوب و کاربردی کنترل از راه دور AnyDesk می‌پردازیم.

  معرفی نرم‌افزار AnyDesk

  همانطور که گفتیم AnyDesk یک نرم‌افزار کنترل از راه دور است که به دلیل داشتن رابط کاربری ساده و روان و همینطور حجم کم نرم‌افزار،‌ بین کاربران رواج پیدا کرده‌ است. مزیت دیگر این نرم‌افزار نسخه اندروید آن است که با استفاده از آن می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود به کامپیوتر مورد نظرتان متصل شوید.

  نکات امنیتی در این نرم‌افزار به خوبی رعایت شده‌ است و این امر باعث می‌شود دغدغه کاربران درباره سرقت و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی آنها از بین برود. به منظور رعایت این نکات شما می‌توانید دسترسی اشخاص به کامپیوتر خود را محدود کنید. همچنین تمام کارهایی که فرد ریموت‌گیرنده انجام می‌دهد در دیدرس شما قرار دارد و نمی‌تواند بدون اطلاع شما فعالیتی انجام دهد.

  نحوه تنظیم دسترسی کامل در نرم‌افزار AnyDesk

  حال که با نرم‌افزار AnyDesk آشنا شدید خوب است طرز کار آن را هم بیاموزید. در این قسمت به‌طور کامل به آموزش این نرم‌افزار برای شما خواهیم پرداخت.

  نصب نرم‌افزار AnyDesk

  ابتدا باید این نرم‌افزار را روی هر دو سیستم نصب کنید. برای این کار فایل نصب این نرم‌افزار را در اینترنت جست‌وجو و آن را از سایت اصلی AnyDesk دانلود کنید. یکی از قابلیت‌های کاربردی این نرم‌افزار این است که می‌توانید بدون نصب روی سیستم از آن استفاده کنید. ولی به‌هرحال بهتر است نرم‌افزار را نصب و سپس از آن استفاده کنید. نرم‌افزار AnyDesk تقریباً با تمام سیستم‌عامل‌های موجود از جمله ویندوز، Mac OS، اندروید، iOS، لینوکس و… سازگار و قابل نصب است. ما در این مطلب آموزش‌های لازم را برای سیستم‌عامل ویندوز توضیح می‌دهیم.

  بعد از دانلود نرم‌افزار روی فایل اجرایی آن راست کلیک کنید و گزینه Run as Administrator‌ را انتخاب کنید. در این لحظه پنجره زیر به شما نشان داده می‌شود:

  آموزش تصویری AnyDesk
  نماییی از نرم‌افزار AnyDesk

  سپس روی قسمتی که در عکس بالا با شماره یک مشخص شده کلیک کنید. با کلیک روی این قسمت پنجره زیر برای شما باز می‌شود:

  آموزش تصویری AnyDesk

  بهتر است تنظیمات پیش‌فرض را تغییری ندهید. مگر اینکه بخواهید مسیر نصب نرم‌افزار را عوض کنید که در این صورت باید روی Installation path که با شماره یک نشان داده شده کلیک و مسیر دلخواه خود را انتخاب کنید. با فشردن دکمه Accept & Install که با شماره ۲ مشخص شده، کار نصب نرم‌افزار شروع می‌شود. به همین راحتی نرم‌افزار AnyDesk روی سیستم شما نصب می‌شود.

  کار با نرم‌افزار AnyDesk

  بعد از نصب برنامه با دوبار کلیک کردن روی آیکون آن، پنجره زیر باز می‌شود که به توضیح قسمت‌های مختلف آن می‌پردازیم:

  آموزش تصویری AnyDesk

  در قسمت شماره یک، شناسه ۹ رقمی مخصوص به کامپیوتر شما نشان داده می‌شود که کاربران دیگر با استفاده از آن می‌توانند از راه دور به سیستم شما دسترسی داشته باشند. شما باید آن را برای فردی که می‌خواهد به سیستم شما متصل شود ارسال کنید.

  قسمت شماره ۲ هنگامی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید به سیستمی متصل شوید و آن را از راه دور کنترل کنید. در این شرایط شناسه کامپیوتر مورد نظر را دریافت و آن را در این بخش وارد کنید.

  بعد از وارد کردن شناسه، روی دکمه Connect که در تصویر با شماره ۳ نشان داده شده کلیک کنید و در صورت درست بودن شناسه وارد‌شده، به سیستم مورد نظر متصل می‌شوید.

  اگر قبلاً توسط این برنامه با سیستم یا سیستم‌هایی ارتباط برقرار کرده‌ باشید، لیست آن سیستم‌ها در پایین این پنجره به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید با کلیک کردن روی آنها دوباره به این سیستم‌ها متصل شوید.

  بعد از اینکه شناسه اتصال را در اختیار کاربری که می‌خواهد به سیستم شما متصل شود قرار دادید منتظر بمانید. زمانی که طرف مقابل درخواست اتصال به کامپیوتر شما را ثبت کند پنجره زیر برای شما نمایان می‌شود:

  آموزش تصویری AnyDesk
  نمایی از پنجره درخواست اتصال در نرم‌افزار Anydesk

  هر زمانیکه این پنجره در کامپیوتر شما نشان داده شد به این معنی است که کاربری می‌خواهد به سیستم شما متصل شود. در ادامه قسمت‌های مختلف این پنجره را که در تصویر با اعداد مشخص شده توضیح می‌دهیم:

  1. در این قسمت اطلاعاتی مانند نام کاربری، شناسه AnyDesk و تصویر کاربری که قصد اتصال به کامپیوتر شما را دارد نشان داده می‌شود.
  2. در این قسمت می‌توانید با کلیک روی دکمه سبز رنگ (Accept) اجازه اتصال را به کاربر بدهید و یا با کلیک روی دکمه قرمز رنگ (Dismiss) این اجازه را به او ندهید.
  3. با استفاده از این کادر می‌توانید با شخص مورد نظر گفت‌وگو کنید.
  4. با غیرفعال کردن این گزینه، شخص ارتباط گیرنده نمی‌تواند کامپیوتر شما را کنترل کند و به ماوس و کیبورد سیستم شما دسترسی ندارد بلکه فقط می‌تواند نظاره‌گر فعالیت‌های شما روی سیستم‌تان باشد.
  5. این گزینه را زمانی فعال کنید که می‌خواهید هر فایلی را بین سیستم خود و سیستم فرد ارتباط گیرنده انتقال دهید. در واقع برای انجام فعالیت Copy و Paste کردن در سیستم‌ها، لازم است که این گزینه فعال باشد.
  6. این گزینه هم مانند گزینه بالا برای صدور اجازه انتقال فایل‌ها بین دو سیستم استفاده می‌شود.
  7. در صورت فعال بودن این گزینه صدای شما و سیستم‌تان برای فرد ارتباط گیرنده ارسال می‌شود. فکر نکنید که تنها صداهای سیستم مانند صدای موزیک و… از این طریق ارسال می‌شود بلکه اگر میکروفون سیستم شما روشن باشد صدای خود شما و محیط اطرافتان نیز به فرد مورد نظر منتقل می‌شود.
  8. اگر این گزینه را فعال کنید ارتباط گیرنده می‌تواند بعد از اتمام کارش سیستم شما را قفل کند. این گزینه در مواقعی کاربرد دارد که شما می‌خواهید کنترل سیستم خود را به شخصی بدهید و از کنار سیستم خود بروید. در این صورت فرد بعد از اتمام کارش سیستم شما را قفل می‌کند تا فرد دیگری نتواند به آن دسترسی پیدا کند.
  9. این گزینه به کاربر اجازه می‌دهد تا از سیستم شما و کارهایی که انجام می‌دهد فیلم بگیرد و آن را ذخیره کند.

  بعد از برقراری ارتباط بین دو سیستم در هر دو کامپیوتر پنجره زیر باز می‌شود:

  آموزش تصویری AnyDesk

  قسمتی که با شماره ۱ نشان داده‌شده، مدت زمان اتصال دو سیستم به هم را نشان می‌دهد.

  می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه Disconnect که با شماره ۲ در تصویر مشخص شده‌است، ارتباط دو دستگاه را قطع کنید.

  در قسمت شماره ۳ تمامی اقدامات و فعالیت‌هایی که از زمان درخواست برقراری ارتباط در سیستم شما اتفاق افتاده‌است نشان داده می‌شود.

  در کادر موجود در بخش ۴ می‌توانید با کاربری که به سیستم شما متصل است گفت‌وگو کنید.

  حالا فکر کنید که شما می‌خواهید به سیستم شخص دیگری متصل شده و فعالیت‌هایی در کامپیوتر او انجام دهید. در این صورت بعد از ارسال درخواست برای فرد مورد نظر و قبول درخواست از طرف او،‌ پنجره زیر روی صفحه کامپیوتر شما نشان داده می‌شود که در این قسمت به بررسی گزینه‌های موجود در آن می‌پردازیم:

  آموزش تصویری AnyDesk

  1. این قسمت شامل تب‌هایی است که هرکدام نشان‌دهنده اتصال شما به یک سیستم است. هنگامی که با بیش از یک سیستم ارتباط برقرار کرده باشید توسط این قسمت می‌توانید بین سیستم‌ها جابه‌جا شوید.
  2. با کلیک روی این قسمت گفت‌وگوهای شما با فردی که به سیستم او متصل شده‌اید نشان داده می‌شود.
  3. برای انجام دادن تنظیمات روی کیبورد باید روی این بخش کلیک کنید.
  4. این قسمت دارای گزینه‌های مختلفی مانند تعویض نحوه اتصال دو سیستم به یکدیگر، گرفتن اسکرین‌شات از صفحه کامپیوتر و نمایش مشخصات سخت‌افزاری و سیستم‌عامل کامپیوتر طرف مقابل است که می‌توانید متناسب با نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید.
  5. این بخش مانند بخش قبل شامل گزینه‌هایی مانند تمام صفحه کردن صفحه نمایش طرف مقابل، تنظیم رزولوشن صفحه نمایش، مشاهده نشانگر ماوس طرف مقابل روی صفحه نمایش و… است.
  6. از اصلی‌ترین گزینه‌های موجود در این قسمت می‌توان امکان استفاده از ماوس و کیبورد خود برای کنترل سیستم طرف مقابل، غیرفعال کردن عملکرد ماوس و کیبورد برای طرف مقابل، صدور اجازه برای انتقال فایل و متن بین دو سیستم و قطع کردن اتصال بین دو سیستم را نام برد.

  تنظیمات رمزگذاری AnyDesk

  نرم‌افزار AnyDesk برای بالا بردن سطح امنیت خود از قابلیت رمزگذاری استفاده کرده است. در پنجره اولیه این نرم‌افزار، گزینه‌ای به نام Set password for unattended access قرار دارد که در شکل زیر آن را با شماره یک به شما نشان داده‌ایم:

  آموزش تصویری AnyDesk

  بعد از کلیک کردن روی این گزینه پنجره‌ای روی سیستم شما باز می‌شود که در قسمت Security آن گزینه زیر را مشاهده می‌کنید:

  آموزش تصویری AnyDesk

  با گذاشتن تیک مربوط به گزینه Enable unattended Access کادر مربوط به انتخاب رمز که در زیر آن قرار دارد برای شما فعال می‌شود و می‌توانید در آن کادر رمز خود را ثبت و ذخیره کنید.

  بعد از انجام این مراحل هر زمان که بخواهید به سیستم دیگری متصل شوید باید از رمز عبور خود برای تأیید اتصال استفاده کنید.

  سوالات متداول

  نرم‌افزار AnyDesk چیست؟

  AnyDesk یک نرم‌افزار کنترل از راه دور است که به دلیل داشتن رابط کاربری ساده و روان و همینطور حجم کم نرم‌افزار،‌ بین کاربران رواج پیدا کرده‌ است.
  https://pvst.ir/ccu

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو