skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاربران «دوچرخه» در یک سال ۱۹۷ هزار کیلومتر رکاب زدند

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان فاوای شهرداری تهران، گزارش‌ یک‌ساله عملکرد اپلیکیشن «دوچرخه» را منتشر کرد. گزارش عملکرد یک‌ساله دوچرخه نشان می‌دهد کاربران این اپلیکیشن در مجموع ۱۹۷ هزار کیلومتر رکاب زده‌اند که این موضوع باعث صرفه‌جویی در مصرف تقریباً ۱۴ هزار لیتر سوخت فسیلی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، همزمان با هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱ روز ایمنی و حمل‌ونقل عمومی، گزارش‌ یک‌ساله عملکرد اپلیکیشن «دوچرخه» منتشر شد. این گزارش نشان می‌دهد مجموعه پیمایش‌ انجام‌پذیرفته از سوی کاربران دوچرخه‌سوار اپلیکیشن «دوچرخه»، ۱۹۷ هزار کیلومتر در بیش از ۱۶ هزار پیمایش بوده که این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت معادل تقریبی ۱۴ هزار لیتر شده است.

گزارش‌های کاربردی‌ از طریق این اپلیکیشن، نشان از تاثیرگذاری دوچرخه‌سواری بر بهبود سلامت جسمی و زیست‌محیطی شهر دارد به طوری‌ که محاسبه میزان تردد شهروندان طی سال ۱۴۰۰ در اپلیکیشن «دوچرخه» نشان می‌دهد پیمایش ۱۹۷ هزار کیلومتر با دوچرخه از سوی شهروندان تهرانی باعث پیشگیری از تولید بیش از ۴۳ هزار کیلوگرم دی‌اکسیدکربن شده که معادل کاشت ۱۹۷ اصله درخت است.

همچنین با توجه به کاهش محدودیت‌های کرونایی و حضور مجدد دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه‌ها، پیش‌بینی می‌شود میزان استقبال و استفاده شهروندان تهرانی از دوچرخه‌سواری در شهر تهران زیاد شود و استفاده از دوچرخه تاثیرات بیشتری بر حوزه کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و بهبود سلامت جسمی شهروندان بگذارد.

گزارش سالانه دوچرخه
مروری کوتاه بر آ‌نچه در دوچرخه گذشته است.

در نهایت اینکه ثبت پیمایش از سوی شهروندان در بستر اپلیکیشن «دوچرخه»، باعث برنامه‌ریزی‌ بهتر برای ارتقا و توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دوچرخه‌سواری در شهر تهران شده و در این راستا سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درصدد هستند تا با ایجاد قابلیت‌های کاربردی در اپلیکیشن «دوچرخه» در سال ۱۴۰۱، علاوه بر تامین نیازمندی‌ها و انتظارات کاربران، شهروندان بیشتری را به استفاده از دوچرخه‌‌سواری ترغیب کنند.

https://pvst.ir/c8m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو