skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مصوبه بیت استریم وارد مرحله اجرایی شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۸ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مجید سلطانی، مدیرعامل مخابرات ایران

مدیرعامل شرکت مخابرات می‌گوید با هشت اپراتور ثابت (FCP) برای اجرای مصوبه بیت استریم توافق شده است و شرکت‌هایی که در مرحله اول با مخابرات به توافق رسیده بودند وارد مرحله اجرایی شد‌ه‌اند. این مصوبه که در زمان دولت قبلی به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسیده، بارها تا مرحله اجرا پیش رفته اما به نتیجه عملی نرسیده است.

به گزارش پیوست، در شرایطی که دولت قبل با اتکا به مصوبه بیت‌استریم وعده داده بود تا پایان سال گذشته پنج میلیون پورت VDSL واگذار می‌کند، اجرایی نشدن این مصوبه از سوی شرکت مخابرات ایران سرانجام کار را به آنجا رساند که برآوردهای دولت به ۱.۵ میلیون پورت کاهش یابد، اما باز هم آن آمار تعدیل‌شده، عملی نشد. اکنون مدیرعامل شرکت مخابرات ایران می‌گوید این شرکت با هشت FCP در این زمینه به توافق نهایی رسیده است.

نمایه
مصوبه بیت استریم

مصوبه ۲۶۰ کمیسیون سازمان تنظیم مقررات یا بیت استریم که مقررات حاکم بر ارائه خدمات عمده‌فروشی زیرساخت‌های ارتباطی را مشخص می‌کند، در سال ۱۳۹۶ به منظور رقابتی شدن هرچه بیشتر بازار تصویب شد و با اجرای آن قرار بود زیرساخت‌های فیبرنوری در بخش دسترسی شرکت مخابرات ایران با شرکت‌های دارنده پروانه FCP و Servco به اشتراک گذاشته شود.

مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت مخابرات ایران که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد به پیوست گفت: در مورد شرکت‌هایی که در ابتدا این قرارداد (بیت استریم) را با مخابرات امضا کردند در حال واگذاری هستیم. در رابطه با دیگر شرکت‌ها نیز چون باید تنظیمات مورد نیاز روی سیستم‌های دو طرف صورت بگیرد نیاز به هماهنگی است و در حال جلو بردن این مساله هستیم.

در این مراسم از پروژه‌های شرکت مخابرات که با سرمایه‌گذاری دو هزار میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسیده‌اند رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات در این مراسم گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها تحولی در سیستم‌های انتقال، دیتا و فیبرنوری و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی رخ می‌دهد.

سلطانی ادامه داد: هدف ما این است که آهنگ توسعه بخش ارتباطات متوقف نشود. توسعه در این بخش باید به شکل متوازن در لایه‌های شبکه، فناوری اطلاعات و امنیت صورت بگیرد. شرکت مخابرات پتانسیل سرمایه‌گذاری سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومانی دارد.

او درباره پروژه ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری که از هدف‌گذاری‌های وزارت ارتباطات برای پایان دولت است نیز توضیح داد: معماری برنامه ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری طراحی شده است و اکنون پنج استان به زیرساخت متصل هستند که استان‌های دیگر نیز به آنها وصل می‌شوند. زیرساخت‌های داخل استانی همه استان‌ها از سوی شرکت مخابرات تامین می‌شود.

او همچنین ابراز امیدواری کرد با سرمایه‌گذاری و حمایت‌های دولت در سه سال آینده، عقب‌ماندگی‌های حوزه مخابرات جبران شود.

https://pvst.ir/buf
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو