skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس قوه قضائیه: بانک مرکزی نظر خود در مورد رمزارزها را اعلام کند

تحریریه پیوست

۴ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ اسفند ۱۴۰۰

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس کل قوه قضائیه ©عکس از ایسنا

رئیس کل قوه قضائیه از بانک مرکزی خواست تا وضع خود در خصوص رمزارزها را به صورت رسمی اعلام کند.

به گزارش پیوست، رئیس کل قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای، در جلسه ۴ بهمن شورای عالی قوه قضائیه از بانک مرکزی خواست تا رگولاتور پولی کشور شفاف و روشن در خصوص رمزارزها اعلام موضع کند تا طبق آن نظر دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی اقدامات لازم را انجام دهند.

بیش از یک سال است که موضوع رمزارزها و رگولاتوری این حوزه در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد و طبق گفته معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی هنوز این بانک با تمامی‌ ذی‌نفعان این حوزه به جمع‌بندی مشخصی برای آن نرسیده است. از سویی طبق نظر بانک مرکزی حوزه رمزارزها، حوزه متکثری است و فقط بانک مرکزی به تنهایی نمی‌تواند نسبت به آن تصمیم‌گیری کند.

در شرایطی رئیس کل قوه قضائیه به اعلام موضع بانک مرکزی نسبت به رمزارزها تاکید می‌کند که هم‌اکنون کارگروهی به ریاست محسن رضایی و با حضور بانک مرکزی و نمایندگانی از مجلس تشکیل شده است تا در خصوص رمزارزها تصمیم‌گیری کنند. البته پیشتر در اردیبهشت ماه نیز کارگروه مبادلات رمزارز به دستور شورای عالی فضای مجازی و با ابلاغ معاون اول ریاست‌جمهوری به منظور ساماندهی بازار مبادلات رمزارز و برنامه‌ریزی برای ساماندهی صرافی‌های رمزارزی تشکیل شده بود اما به نظر می‌رسد تغییرات دولت موجب شد تا آن کارگروه به جمع‌بندی خاصی بر سر موضوع رمزارزها نرسد.

رئیس کل قوه قضائیه اعلام کرد اگر هر چه زودتر نسبت به رمزارزها تصمیم نگیریم در آینده‌ای نزدیک با مشکلات مختلفی در این حوزه مواجه می‌شویم از همین رو باید با حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع برخورد کنیم.

https://pvst.ir/bqa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو